Gratis

ECONOMIST

SC DELTA INVEST SRL

Candidatul Ideal

Cerinţe:
- Integritate, păstrarea confidențialității;
- Buna gestionare a situațiilor contabile și a lucrului cu cifrele;
- Spirit analitic și obiectiv;
- Spirit de inițiativă și deschidere către nou;
- Atenție concentrată și distributivă;
- Ușurință în stabilirea relațiilor interpersonale;
- Abilități excelente de organizare și structurare;
- Studii superioare economice;
- Limba engleză – nivel mediu;
- Operare PC: Word, Excel, Powerpoint, Outlook;

Descrierea jobului

Principalele atribuţii și responsabilități:
- Activitatea se desfasoara la sediul companiei, (exclus colaborare );
- Întocmirea și prelucrarea diverselor ︁︀​︂︃︃​︈︃​︀situații pentru audit și bilanț;
- Întocmirea situațiilor financiare individuale anuale;
- Întocmirea situațiilor financiare semestriale;
- Înregistrarea furnizorilor/clienților în sistem;
- Înregistrarea articolelor noi în sistem;
- Înregistrarea materiei prime;
- Actualizarea prețului materiei prime;
- Inventarierea mijloacelor fixe și a obiectelor de inventar;
- Înregistrarea comenzilor către furnizori/clienți în sistem;
- Lansarea avizelor către terți;
- Lansarea comenzilor;
- Înregistrarea facturilor furnizori, notelor de recepție interne/externe;
- Întocmirea tabelelor cu facturi expedieri și a facturilor întrări intrastat;
- Întocmirea declarațiilor intrastat;
- Urmărirea și verificarea facturilor de cheltuieli diverse, prestări servicii, mijloace fixe, etc.;
- Urmărirea facturilor de aprovizionare în gestiune de materii prime și material;
- Urmărirea avizelor de însoțire marfă diverse materiale;
- Înregistrarea documentelor (bonuri fiscale, chitanțe) în sistem și întocmirea Registrului de Casă;
- Arhivarea documentelor (bonuri fiscale, chitanțe).

Oferim:
- Salariu motivant;
- Pachet asigurare medicală privată;
- Tichete de masă;
- Transport asigurat
- Posibilitate de dezvoltare a carierei;
- Training pentru formare și dezvoltare profesională;
- Mediu de lucru plăcut, dinamic;
- Posibilitatea de a lucra într-un domeniu care se află într-o continuă expansiune.
Publicat 25 Iun. 2024 Reactualizat 25 Iun. 2024 Expiră 25 Iul. 2024