Gratis

Economist

JORIS IDE SRL

Candidatul Ideal

Cautam un Economist pentru a se alatura echipei noastre Financiar-Contabile.
Daca ai experienta in domeniul financiar si/sau contabil, esti pasionat(a) de cifre si lucrul bine facut, te rugam sa ne trimiti CV-ul tau actualizat prin care sa ne dai ocazia sa aprofundam cunostintele dobandite pana in prezent.

Cerinte:
Pentru inceput este important sa te gandesti daca ai disponibilitate pentru un job full time cu prezenta fizica la biroul din localitatea Buzias / jud Timis (program Luni – Vineri in intervalul orar 08:30 – 17:00). Pe langa acest aspect si urmatoarele sunt la fel de importante, intrucat ne dorim ca sa ai:
- Diploma de licenta in domeniul economic (finanțe sau contabilitate);
- Minim 3 ani experienta intr-un rol similar;
- Cunoștinte financiar-contabile si fiscale;
- Abilitati de analiza si interpretare a datelor;
- Experienta in desfasurarea operatiunilor periodice de inchidere lunara si anuala a situatiilor financiare;
- Bune competente operare MS Office, in special Microsoft Excel si calcul tabelar;
- O experienta anterioara de lucru in SAP (constituie avantaj);
- Un nivel mediu al cunostintelor de limba engleza.

Descrierea jobului

Activitatile pe care le vei desfasura vor fi cele specifice de contabilitate-financiara si vor implica aplicarea cu rigurozitate a cerintele ︁︀​︂︃︃​︇︅​︀legale aplicabile operatiunilor contabile si chiar vei contribui la elaborarea rapoartelor lunare solicitate la nivel de Grup, avand in vedere in acelasi timp:
- Crearea furnizorilor (interni si externi) in sistemul informatic;
- Inregistrarea facturilor de la clienti si furnizori, a extraselor bancare si a deconturilor;
- Efectuarea platilor conform facturilor furnizorilor si verificarea corectitudinii acestora, conform contractelor in vigoare;
- Verificarea lunara a inregistrarilor operate in Jurnalul de cumparari;
- Confirmarea periodica a soldului furnizorilor;
- Participarea la auditul financiar anual prin prezentarea diferitelor rapoarte privind inregistrarile contabile.

Parte a grupului Kingspan, Joris Ide Romania (www.joride.ro) este unul dintre producatorii de materiale de constructii specializat in productia de panouri sandwich, tabla profilata, tigla metalica pentru acoperisuri, inchideri si accesorii.

Publicat 7 Iun. 2024 Reactualizat 28 Iun. 2024 Expiră 7 Iul. 2024