Gratis

ECONOMIST

LATINI COM SRL

Candidatul Ideal

Experienta de minim 7 ani in management financiar-contabil;
Cunostinte temeinice in ceea ce priveste organizarea si functionarea departamentului financiar-contabil;
Cunostinte solide in ceea ce priveste legislatia in vigoare privind domeniul financiar-contabil;
Cunoastinte obligatorii utilizare program contabil NEXUS ERP ;
Experienta in coordonarea unei echipe de salariati ;
Bune abilitati de comunicare cu celelalte departamente ( HR, administrativ, juridic, achizitii, etc.)
Abilitati bune de prioritizare si rezolvare a problemelor;
Actualizarea permanenta a cunostintelor privind reglementarile fiscale ;
Capacitatea de a lucra individual si in echipa; acuratete, flexibilitate, respectarea termenelor de predare a lucrarilor.
Persoana atenta la detalii, dedicata muncii , cinstita si loiala.

Descrierea jobului

Descrierea jobuluiAtributii:
Coordoneaza activitatea departamentului financiar-contabilitate si se asigura ca toti angajatii departamentului isi indeplinesc corect si la timp atributiile ︁︀​︂︃︃​︇︅​︀de serviciu;
Implementeaza procedurile de contabilitate si stabileste prioritatea lucrarilor ce trebuiesc efectuate;
Intocmeste lucrarile de inchidere lunara si a exercitiului financiar-contabil;
Organizeaza operatiunile de inventariere a patrimoniului si valorifica rezultatele inventarierii;
Comunica conducerii societatii obligatiile societatii fata de bugetul statului si terti in conformitate cu dispozitiile legale in vigoare;
Intocmeste si depune declaratiile de impozite si taxe (declaratii TVA, impozit pe profit , impozit salarii si a situatiilor financiare semestriale si anuale);
Intocmeste diverse situatii cerute de conducerea societatii;
Mentinerea relatiei companiei cu ANAF si alte institutii ;
Salariul se va negocia la interviu .

Societate comerciala avand ca obiect principal de activitate cresterea animalelor .
Publicat 3 Iun. 2024 Reactualizat 3 Iun. 2024 Expiră 3 Iul. 2024