Gratis

ECONOMIST SENIOR / CONTABIL SENIOR

SYSCONT FINANCE EXPERT S.R.L.

Candidatul Ideal

  • Studii superioare de contabilitate, finalizate sau în desfăşurare;
  • Sa cunoasca programul Saga constituie un avantaj;
  • Cunoștințe solide de contabilitate și legislație ︈︆​︁︂︇​︁︅︅​︂︁︀fiscală
  • Atenție sporită la detalii;
  • Abilităţi bune de comunicare;
  • Disponibilitate de a lucra într-un mediu administrativ dinamic, cu volum de muncă variabil și termene limită de predare;

Descrierea jobului

  • Intocmirea si gestionarea lucrarilor contabile complete pentru un portofoliu de clienti
  • Intocmirea si raportarea declaratiilor fiscale
  • Intocmirea ︈︆​︁︂︇​︁︅︅​︂︁︀op-urilor pentru ︁︀​︂︃︃​︇︅​︀plata datoriilor fiscale ale clientilor
  • Intocmirea si transmiterea rapoartelor contabile periodice catre clienti
  • Intocmirea si raportarea situatiilor financiare anuale si a celor semestriale si interimare
  • Comunica pe email si telefonic cu clientii din portofoliu
  • Serviciile de HR nu intra in responsabilitatile canditatului

Avantaje/Beneficii oferite:
  • Salariu atractiv, negociabil in functie de experienta si de portofoliul de clienti;
  • Tichete de masa, Prime de Sarbatori;
  • Colaborare pe termen nedeterminat;
  • Posibilitatea reala de avansare;
  • Program flexibil

Firma de contabilitate si expertiza financiar contabila formata dintr-o echipa cu solide cunostinte in domeniul financiar contabil si resurse umane-salarizare, asigurand astfel clientilor o gama completa de servicii.
Publicat 27 Iun. 2024 Reactualizat 27 Iun. 2024 Expiră 27 Iul. 2024