Gratis

Economist Responsabil Plati - Radauti

Grupul de Firme Orient

Candidatul Ideal

Ce asteptari avem de la tine:
  • Studii superioare de specialitate in domeniul economic;
  • Cunostinte de contabilitate si fiscalitate in specialitate;
  • Cunostinte avansate de operare PC, pachet MS Office- in special Excel;
  • Bune abilitati de comunicare orala si scrisa;
  • Capacitatea de a lucra in echipa, proactiv, responsabil si implicat;
  • Atentie la detalii, adaptabilitate si respectarea termenlor de plata;
  • Experienta pe o pozitie similara constituie un avantaj.

Descrierea jobului

Responsabilităţile Job-ului:
  • Verificarea platilor catre transportatori si introducerea in sistem;
  • Pregateste facturi, chitante, ordine de plata si alte documente ︁︀​︂︃︃​︁︂︇​︁︂︈relevante;
  • Inregistreaza tranzactii financiare referitoare la vanzari, achizitii, plati, incasari, amortizari, etc.;
  • Semnarea adreselor catre transportatori si evidenta lor;
  • Identitifica si corecteaza eventualele discrepante;
  • Monitorizarea si raportarea situatiei financiare legate de plati si cashflow;
  • Colaborarea cu departamentele interne pentru a asigura acuratetea informatiilor financiar-contabile.
  • Identificarea si recomandarea de imbunatatiri ale proceselor legate de plati si cashflow.
  • Se mentine la curent cu modificarile legislative si contabile.
Beneficii:
  • Rol provocator cu oportunitati excelente de invatare si dezvoltare;
  • Loc de munca stabil, sigur si rezistent la crizele financiare;
  • Oportunitatea de a lucra intr-o echipa profesionista si dinamica;
  • Numeroase beneficii sociale, concursuri care sustin si premiaza peformanta;
  • Pachet salarial aliniat pietei;
  • Bonus pentru recomandarea de colegi noi relevanti;
  • Zile suplimentare de concediu in functie de vechimea in cadrul companiei;
  • Asigurarea transportului pentru persoanele din Suceava, prin parcul auto propriu.
Aplica la acest rol si hai sa ne cunoastem!

Firma SC ORIENT SRL cu sediul în Radauti, str. Fabricilor nr. 7, jud. Suceava, România, înființată în 1991, are ca obiect principal de activitate serviciile de transport intern și internațional de marfă, transporturi agabaritice, transporturi feroviare, transporturi maritime, transporturi aeriene, închirieri macarale.

Compania ORIENT este lider pe piața transportului în raport cu ceilalți competitori din nordul Moldovei în ceea ce privește numărul de curse efectuate în mod periodic, cu sedii în Rădăuți, Arad, Cluj, Iași și Constanța.

Publicat 9 Sept. 2024 Reactualizat 9 Sept. 2024 Expiră 9 Oct. 2024