Gratis

Contabil/a – Departament Intern de Contabilitate

GABTEO Consult SRL

Candidatul Ideal

Clientul nostru este un grup de companii fondat în 1994, ce ofera servicii in zona de:

● soluții de finanțare pentru autovehicule;
● logistica si rent a car;
● servicii financiare;
● transport persoane cu șofer dedicat.

Misiunea grupului este aceea de a fi un partener pe termen lung pentru oameni, furnizând servicii
și produse la cel mai înalt standard de calitate.
Compania din care vei face parte este un start-up in domeniul leasing-ului operational, cu o flota
diversificata de masini, inclusiv marci top si premium.

Locatie: Bulevardul Pipera, numarul 1, cladirea Agrinvest

Cerinte & Competente:

✔ Studii superioare economice finalizate, preferabil Contabilitate / Financiar;
✔ 2 - 4 ani experienta contabilitate romaneasca (RAS);
✔ Engleza – nivel mediu/conversational;
✔ Bune abilitati de operare MS Office (MS Excel), experienta de utilizare a unui soft contabil
(SAGA, Smartbill);
✔ Persoana dinamica, cu abilitati de comunicare si spirit de echipa;
✔ Persoana organizata, atenta la detalii, responsabila;
✔ Initiativa și orientare catre rezolvarea problemelor.

Descrierea jobului

Responsabilitati:

⮚ Gestionarea facturilor primite de la furnizori conform prevederilor legale in vigoare;
⮚ Verificarea emiterii facturilor catre clienti ︁︀​︂︃︃​︇︁​︆︄in sistemul contabil;
⮚ Inregistrarea si monitorizarea veniturilor si cheltuielilor inregistrate in avans;
⮚ Introducerea documentelor contabile in softul de evidenta contabila;
⮚ Participarea la lucrarile de inchidere de luna/an si reconcilierea conturilor;
⮚ Realizarea diverselor situatii si rapoarte solicitate.

Beneficii:

✔ Abonament premium servicii medicale Regina Maria;
✔ Oportunitati de invatare si dezvoltare;
✔ Concediu anual 24 zile;
✔ Evenimente impreuna cu echipa;
✔ Decontare transport.

Contact: office@gabteo.ro

GABTEO HR – Companie de Consultanta, Executive Search, Head-Hunting si Recrutare de Personal.

Domenii de expertiza: Retail, Financiar – Bancar, FMCG, Contabilitate, BPO, IT, Pharma, HoReCa, Resurse Umane, Inginerie, Auto, Asigurari, Transporturi, Agribusiness, Servicii

Publicat 23 Aug. 2024 Reactualizat 13 Sept. 2024 Expiră 22 Sept. 2024