Gratis

Economist in gestiune economica

S.C. AUSTROTHERM COM S.R.L.

Candidatul Ideal

-Să aibă mimim 2 ani experienta pe o pozitie similara;
-Să aibă studii superioare economice
-Experienta ︆︊︇︌︈︎︉︆​︂︆︄︄​︁︁︎︌​︈︂︇︍​︈︆︅️︊︄︈︌︊︎︂︎dе lucru intr-un ERP (WIZPRO)
-Cunostitinte dе contabilitate dе gestiune
-Cunostinte bune operare PC
-Să aibă capacitatea de organizare a locului de muncă
Să participe activ la rezolvarea sarcinilor echipei
Să fie cinstit, loial şi disciplinat, dând dovadă în toate împrejurările de o atitudine civilizată şi corectă faţă de toate persoanele cu care vine în contact;
-Sa aibă ca însuşiri de personalitate: seriozitate/responsabilitate, loialitate, hotărâre, adaptabilitate, autocontrol, atitudine pozitivă,
-Să aibă calităţi psihice necesare (spirit de observaţie, răbdare, viteză de reacţie, capacitate de orientare în spaţiu, capacitate de comunicare etc.);
Să nu aibă antecedente penale

Descrierea jobului

- Asigura numerarul necesar desfasurarii in conditii normale a operatiunilor curente ale firmei.
-Tine evidenta zilnica a instrumentelor de plata ︁︀​︂︃︃​︇︂​︁︃︁numerar si a incasarilor, in lei si devize, prin intocmirea registrului de casa, conform documentelor justificative.
-Compara sumele inscrise in documentele de plata cu cele incasate si verificate.
-Confrunta totalul sumelor platite / incasate cu cele din jurnalul de casa.
-Numara monetarul ramas in urma platilor / incasarilor la sfarsitul zilei operative de lucru.
-Face incasarile in numerar de la clientii interni si externi.
-Tine evidenta avansurilor spre decontare ridicate din casierie si urmareste decontarea acestora cu documente justificative.Inregistreaza documentele justificative si avansurile in programul informatic conform OMFP 1802/2014, a codului fiscal si a legislatiei in vigoare.
-Asigura existenta plafonului de casa in conformitate cu legislatia in vigoare.
-Transmite zilnic Directorului Finaciar - Contabil un exemplar din registrul de casa insotit de documentele justificative.
- Intocmeste zilnic situatii financiar-contabile referitoare la incasarile si platile departamentelor si le transmite acestora si Directorului Financiar- Contabil.
-Inregistraza extrasele bancare atat in lei cat si in valuta in sistemul informatic
-Ruleaza procedura de diferente de curs si valideaza notele contabile.Raspunde de rulareaacestei proceduri si remediaza situatiile create in caz de eroare la SAF-T
-Inregistraza si tine evidenta instrumentelor de plata de la clienti (CEC, BILETE LA ORDIN) in sistemul informatic cat si in situatii cerute de catre alte departamente.
_Intocmeste borderourile pentru depunerea filelor CEC si a BO care se depun la banca sau prin mijloace electronice
-Periodic realizeaza confirmari de sold cu clientii si cu insitutiile de credit
-Urmareste primirea de facturi fiscale in urma platilor facturilor proforme
-Inregistrarea in programul informatic al platilor de garantii gestionari, porpiri angajati, extrase salarii, precum si de verificarea fiselor de cont aferente.
-Ruleaza procedura de reevaluare la banca, imprumuturi, furnizori, clienti, casa
-Inregistreaza facturi transport
-Punere pret pe NIR produse productie proprie ( 331, 345, 346, etc.)
-Descarcare lunara cont 471 in programul informatic, tinere evidenta extractontabila cont 471.
-Inregistrare facturi MOL conform desfasurator.
-Verificare JC pentru documentele inregistrate
-In perioada de audit, inventariere si buget ofera suport colegilor prin efectuarea de sarcini suplimentare.

Oferta:
Salariu motivant,negociabil in functie de experienta
Tichete de masa
Mediu de lucru profesionist
Asigurare privata de sanatate
Prime si beneficii in functie de rezultate

Austrotherm Com SRL, expertul dumneavoastra in termoizolatii, face parte din grupul austriac Schmid-Industrie-Holding si detine in prezent 22 fabrici de polistiren in 12 tari in Europa Centrala si de Est. Avand la baza tehnologia si calitatea austriaca, Austrotherm Com SRL, detine in Romania trei fabrici de polistiren expandat si extrudat, in Bucuresti, in judetul Hunedora - localitatea Calan si in jud. Neamt - localitatea Horia, capacitatea anuala de productie a acestora fiind de 700.000 m³ de polistirent expandat si 150.000 m³ de polistiren extrudat.

In cei 25 ani de activitate pe piata din Romania ne-am concetrat atentia pe productia de materiale termoizolante astfel incat sa va asiguram confortul termic al locuintei dumneavoastra si reducerea cheltuielilor de intretinere. Garantia produselor noastre o reprezinta standardul de calitate impus de normele in vigoare ale comunitatii europene.

Pe langa termoizolatii, Austrotherm produce si profile pentru fatada, intr-o gama impresionanta, de la ancadramente pentru usi si ferestre, solbancuri si cornise, chei de bolta si capiteluri, la pietre de basaj si multe altele. Acestea sunt rezistente la incovoiere, se prelucreza usor si pot fi utilizate atat in restaurarea cladirilor vechi, permitand mentinerea stilului arhitectural, cat si pentru constructiile noi, conferindu-le un aspect special.

Cercetarea si inovatia sunt principalele noastre atuuri pentru a garanta produselor noastre calitatea care ne-a consacrat. Dezvoltand produse noi si optimizand in permanenta procesele de fabricatie, oferim solutii tehnice inovatoare atat arhitectilor, constructorilor si distribuitorilor de materiale de constructii cat si celor care construiesc in regim privat. Oferim suport tehnic pentru calculele de fizica a constructiilor, cat si consiliere tehnica in functie de specificatiile fiecarui proiect. Impartasim deasemenea cu placere experienta si cunostintele noastre pe pagina de internet www.austrotherm.com si in numeroasele publicatii de specialitate.

Publicat 2 Sept. 2024 Reactualizat 2 Sept. 2024 Expiră 2 Oct. 2024