Gratis

Economist -Contabil

ALESOL REMIX S.R.L.
2 poziții

Candidatul Ideal

Studii superioare in domeniul economic
- Cunostinte dovedite de contabilitate si analiza. Intocmire situatii financiare lunare, trimestriale si anuale( bilant) . Declaratia SAF-T
- Cel ︎︄︈︆︆︄︄︆​︄︀︎︃​︁︁︎️​︋️︉︇​️︆︆︆︎︌︉︈︁︌︇️putin 5 an experienta intro pozitie similara
- Cunostinte de operare PC (bune cunostinte EXCEL, WORLD, SAGA - obligatoriu)
- Atentie la detalii si acuratete in inregistrarea operatiunilor
- Capacitate de organizare
- Punctualitate, seriozitate si responsabilitate

Descrierea jobului

Inregistrarea zilnica a documentelor financiar contabile si la tinerea corecta si la zi a evidentei financiare si ︂︊︀︂​︂️︀︎​︍︁︁︀​︍︊︀︀​︎︁︇︍​︁︃︉︇​︉︈︂︆​︊️︊︆contabile In programul ︁︀​︂︃︃​︈︁​︁︉︂SAGA
Se asigura ca sunt anexe pentru fiecare document in parte
Inregistrarea deconturilor , foilor de parcurs, delegatiilor , FAZ-urile utilajelor
Intocmescte situatiile financiare lunare, trimestriale si anuale
Verifica SPV-ului si tine legatura cu persoana desemnata de la ANAF pentru firma
Confirmari de sold cu furnizorii/clientii societatii;
Intocmire state de salarii si operarea si transmiterea in Revisal
Participa la inventarierea patrimoniului societatii;
Analiza financiara lunara
Participarea la actiunile de audit efectuate de catre auditorii companiei si la verificarile si controalele organelor de control fiscal;
Diverse activitati specifice postului.

Firma specializata in constructii de drumuri , platforme si autostrazi, mai specific in tratarea si stabilizarea pamanturilor si a agregatelor prin tehnologia de executie in situ. Alesol Remix este un partener de incredere pe piata constructiilor, oferind servicii care respecta standarde europene.
Publicat 21 Sept. 2024 Reactualizat 28 Sept. 2024 Expiră 21 Oct. 2024