Gratis

Economist Gestiune de Productie

SC AGROPAN IMPEX SRL IASI

Candidatul Ideal

  • Studii superioare economice;
  • Experiență de 1 an în analiza stocurilor/ economie de gestiune sau într-o companie cu activitate de producție constituie avantaj;
  • Cunoștinte mediu-avansat Office (word, excel);
  • Cunoașterea Nexus Erp poate constitui un avantaj;
  • Capacitate de a prioritiza, organiza și coordona un număr mare de informații;
  • Gândire analitică, orientată către analiza corectă a datelor numerice și capacitate foarte bună de sinteză;
  • Abilitatea de a lucra cu termene limita.

Descrierea jobului

• Înregistrează în contabilitate intrările de stocuri, pe baza documentelor justificative întocmite de gestionari;
• Menține în mod corect bazele ︁︀​︂︃︃​︉︆​︆︄de date, înregistrate în sistemele specifice, în conformitate cu procedurile și procesele în vigoare;
• Verifică toate documentele înregistrate în Nexus de către departamentul Producție
• Verifică intrările și ieșirile de materii prime, auxiliare precum și corectitudinea inregistrărilor;
• Verifică în balanță lunară rulajele și soldurile conturilor ce reflectă operațiunile contabile de stocuri;
• Prelucrează zilnic rаpoartele de producție, bonuri dе predаre/ trаnsfеr, bonuri dе consum;
• Colaborează activ cu diferite departamente pentru a asigura alinierea la cerințele operaționale;
• Raportează superiorului ierarhic orice neconcordantă intre stocul fizic și cel scriptic.

Beneficii
  • Salariul motivant la nivelul pietei
  • Bonusuri de performantă
  • Prime de sarbatori
  • Tichete de masă
  • Cursuri de dezvoltare profesională

Suntem producători de produse de panificație și zilnic facem ce știm noi să facem cel mai bine de 100 de ani: pâine pentru azi și pentru mâine.
Lucrăm alături de 250 de oameni harnici, suntem prezenți cu produsele noastre în peste 2.000 de magazine de proximitate și lucrăm cu principalele supermarketuri din zona Moldovei.
Dacă vrei să fii întâmpinat cu respect în fiecare zi de o echipă determinată și motivată, colegi pasionați de ceea ce fac și vrei dezvoltare profesională continuă, te așteptăm în echipa noastră!
Publicat 27 Aug. 2024 Reactualizat 10 Sept. 2024 Expiră 26 Sept. 2024