Gratis

ECONOMIST/CONTABIL

SC AFILIU TRANS SRL

Candidatul Ideal

- Studii medii/universitare in domeniul economic si financiar-contabil;
- Deschis la nou si schimbare si cu puternice abilitati si aptitudini de adaptare la mediu organizational in schimbare;
- Abilitati de utilizare PC, Micosoft Office, Internet;
- Abilitati dezvoltare, de culegere, analiza informatii si utilizare tehnologie informatica;
- Cunostinte solide in domeniul financiar contabil, fiscal si al legislatiei in vigoare;
- Spirit de initiativa;
- Imbunătățirea constantă a performanței proprii
- Capacitate de înțelegere și reacție rapidă;
- Capacitate mare de analiză și sinteză;
- Abordare pozitiva.

Descrierea jobului

- Tinerea de evidente contabile in domeniile Agricultura
- Mentinerea relatiilor cu bancile si alte organe de control;
- ︁︀​︂︃︃​︇︅​︀Inregistrarea platilor, incasarilor si a platilor verbale de compensare, respective intocmirea notelor contabile;
- Tinerea la zi a evidentei furnizorilor (inregistrarea si descarcarea acestora), cont furnizori; clienti;
- Evidente incasari si plati
- Probleme de casierie ori de cate ori este nevoie;
- Deplasari pe distante scurte sau medii (obtinerea de avize, etc);
- Pregatire de materiale si rapoarte;
- Indeplineste si alte sarcini incredintate de seful superior ierarhic, in functie de situatii
Salariul motivant, tichete de masa si bonusuri de performanta

Societate cu capital privat romanesc specializata in cultura mare cu activitate de peste 15 ani pe piata romaneasca si cu un efectiv de peste 170 de angajati cultiva cereale de calitate folosind produsele de top al celor de la DuPont.

Publicat 13 Sept. 2024 Reactualizat 13 Sept. 2024 Expiră 13 Oct. 2024