Gratis

Economist - Contabil

ANCONT PROFESIONAL 2020 SRL

Candidatul Ideal

Salut!

Suntem în căutarea unui coleg sau colegă pasionat(ă) de cifre și de tot ce înseamnă contabilitate pentru a se alătura echipei noastre .

Ce căutăm?

· Un/o coleg (a), care să aibă o solidă cunoaștere a contabilității și fiscalității;

· Experiența în lucrul cu calcul salarial si programul de evidenta Saga este un avantaj important;

· O persoană atentă la detalii, organizată și cu dorința de a se dezvolta continuu atât pe plan personal, cât și profesional;

· Interes în automatizarea activității contabile pentru a eficientiza procesele și a reduce erorile.

Ce oferim?

· Un mediu de lucru prietenos și suportiv, unde te vei simți parte dintr-o echipă;

· Posibilitatea de a asimila noi cunoștințe și experiențe profesionale;

· Oportunitatea de a te dezvolta într-o carieră solidă și satisfăcătoare;

· Implicare în proiecte de automatizare a activității contabile, pentru a fi mereu la curent cu cele mai noi tehnologii.

Descrierea jobului

Iata mai jos cateva taskuri ale viitorului / viitoarei coleg (e) :

Preluarea documentelor financiar - contabile de ︁︀​︂︃︃​︈︃​︁︃︀la clienti

Procesarea documentelor in programul de evidenta Saga

Calcul salarial

Evidenta contractelor de munca in programul REVISAL

Verificarea si inchiderea lunilor in contabilitate

Intocmirea declaratiilor fiscale si situatiilor financiare anuale / interimare

Intocmirea de rapoarte de profitabilitate si transmiterea concluziilor lunare catre clienti

Analiza cifrelor, discutii cu clientii si sfaturi utile pentru imbunatatirea activitatii partenerilor

Analiza noutatilor legislative

Participarea la cursuri sau seminarii de profil

ANCONT PROFESIONAL 2020 SRL este o societate de expertiza contabila aflata in plina dezvoltare.

Oferim antreprenorilor servicii de calitate care sa ii ajute sa creasca business-uri frumoase. Categoriile principale de servicii prestate se refera la SERVICII CONTABILITATE, RESURSE UMANE SI ANALIZE FINANCIARE.

Prin ceea ce facem aducem plus valoare atat clientilor din portofoliu ( prin servicii la un inalt standard de calitate si prin informatiile financiare furnizate lunar ), cat si colegilor nostri, care au oportunitatea aprofundarii profesiei financiar – contabile prin acumulari de experiente si cunostinte noi, prin provocari profesionale si printr-o abordare moderna si flexibila a activitatii prestate.

Ne dorim in echipa oameni dornici de dezvoltare, care sa faca parte dintr-un colectiv in care acordam prioritate respectului, onestitatii, profesionalismului si corectitudinii.

Publicat 30 Aug. 2024 Reactualizat 13 Sept. 2024 Expiră 29 Sept. 2024