Gratis

Economist/Contabil

SUMIDA ROMANIA SRL

Candidatul Ideal

Studii superioare in domeniul financiar- contabil
Experienta minima de 5 ani in domeniu, preferabil intr-o firma multinationala
Cunostinte solide in ceea ce priveste legislatia in domeniu (cunoasterea IFRS constituie avantaj)
Bune abilitati in MS Office, in special Excel si Word, experienta in utilizare ERP
Cunoasterea limbii engleze, scris si oral (cunoasterea limbii germane constituie avantaj)

Descrierea jobului

Inregistrarea documentelor financiar-contabile in aplicatia ERP
Pregatirea situatiilor financiare, a raportarilor contabile si a declaratiilor fiscale
Intocmirea de diverse documente ︁︀​︂︃︃​︁︂︁​︆︄si raportari catre alte organe ale statului si catre management

CV-urilie se depun la Departamentul Resurse Umane:
Email: cbolog@eu.sumida.com
Telefon: 0256.409.922, 0256.409.920

Sumida Romania Srl Jimbolia face parte din grupul Sumida si se ocupa de productia de componente si piese electrice. A fost infiintata in anul 1998 si are un numar de aproximativ 700 de angajati.

Publicat 6 Sept. 2024 Reactualizat 29 Sept. 2024 Expiră 6 Oct. 2024