Gratis

Economist - Contabil Sef - Expert Contabil

ROSA FOOD ART S.R.L.
1 poziție
Anunț în curs de verificare

Candidatul Ideal

- Cunostinte temeinice in domeniul Horeca - Restaurante
- Cunoștințe temeinice in domeniul financiar contabil
- Studii superioare in domeniul economic;
- Cunoasterea programului de contabilitate SAGA;
* indeplinirea oricaror altor sarcini prevazute de Legea contabilitatii, precum si de celelalte reglementari legale in vigoare, in domeniul financiar-contabil;
- Experienta minim 5 ani;

Descrierea jobului

- Raspunde de departamentul financiar-contabil - organizeaza, indruma, conduce, controleaza si raspunde de desfasurarea in mod eficient a activitatii ︈financiar-contabile ︁︀​︂︃︃​︇︃​︁︃︂a ︂︊︀︂​︂️︀︄​︇︁︌​︁︅︀︀​︃︀︀︁​︄︇︍︅​︄︀︆︃​︉︌︁︆societatii;
- Realizarea operatiunilor de inchidere de luna, calculul impozitelor si taxelor, intocmirea declaratiilor fiscale, intocmirea si - verificarea balantei si a bilantului
- Inregistrarea ︂︊︀︂​︂️︀︄​︇︁︌​︁︅︀︀​︃︀︀︁​︄︇︍︅​︄︀︆︃​︉︌︁︆documentelor contabile in programul de contabilitate (monografii contabile privind: furnizorii interni si externi, registrul de banca, de casa, deconturi de cheltuieli, cheltuieli in avans, mijloace fixe, obiecte de inventar, etc.);
- Verificarea lunara a corectitudinii datelor din jurnalul de vanzari si jurnalul de cumparari;
- Corectarea erorilor in materie de TVA;
- Monitorizarea situatiei clientilor si a furnizorilor;
- Cunostinte privind intocmirea declaratiilor lunare si anuale (100, 101, 300, 390, 394, intrastat, SAFT, etc.);
- Participarea la realizarea inventarului anual, precum si identificarea periodica a diferentelor in stocurile companiei;
- Efectuează periodic analiza financiar contabila a firmelor din grup

Brand de renume in domeniul Horeca/Alimentatie Publica, cu o prezenta de 20 de ani in piata din Cluj-Napoca.
Publicat 28 Sept. 2024 Reactualizat 28 Sept. 2024 Expiră 28 Oct. 2024