Gratis

Economist / Contabil (fără experiență) - IAȘI

SC PREMIAN SERVICES CONSULT SRL

Candidatul Ideal

Ești absolent(ă) FEAA sau de liceul economic ?
Vrei să lucrezi într-un cabinet de contabilitate cu un mediu de lucru plăcut, dinamic și sarcini complexe?
Ești organizat(ă) în prioritizarea sarcinilor ?

Atunci ești un bun(ă) coleg(ă) pentru echipa clientului nostru.

BENEFICII
Salariu de bază motivant, fără ore suplimentare, cu sâmbetele și duminicile libere;
Bonusuri de performanță în funcție portofoliul acoperit, de finalizarea lucrărilor în termen;
Prime de 8 și 9 martie, Paște, Sf. Nicolae și Crăciun;
Posibilitatea de dezvoltarea profesională și acumulare de cunoștințe noi în domeniul financiar, fiscal, resurse umane și juridic;
Cursuri de formare și perfecționare profesională;
Contract perioadă nedeterminată.

Poți fi CANDIDATUL IDEAL dacă ai:
  • Finalizat FEAA sau ai absolvit un liceu economic;
  • Dorința să lucrezi într-un cabinet de contabilitate;
  • Atenție la detalii și abilități de organizare a spațiului și timpului de lucru;
  • Abilități de comunicare verbală și scrisă, analiză, lucru în echipă;
  • Aptitudini de raportare, capacitate de lucru sub presiune și respectarea termenelor;
  • Un caracter frumos, ești zâmbitor(oare), organizat(ă), disciplinat(ă), adaptabil(ă) la un mediu dinamic, îți asumi responsabilitatea.

Descrierea jobului

  • Operezi și înregistrezi documentele financiar – contabile în vederea întocmirii situațiilor finale;
  • Evidența registrelor de casă și bancă;
  • Menții ︁︀​︂︃︃​︈︁​︁︉︂legătura permanentă cu clientul/furnizorul;
  • Participi la activitățile specifice închiderii de lună/an;
  • Îndosariezi și arhivezi documentele justificative primite în cadrul departamentului financiar-contabil, în conformitate cu legislația în vigoare și cu procedurile interne;
  • Completezi la zi documentele contabile prevăzute de legea contabilității (registrul jurnal, registrul inventar, jurnalul de vânzări, jurnalul de cumpărări etc.), în funcție de contractul încheiat cu clientul.

Clientul nostru este o companie națională cu un mediu de lucru plăcut, o competență tehnică înaltă și care oferă în pachetul standard de angajare pentru această poziție:
  • Salariu de bază motivant, fără ore suplimentare, cu sâmbetele și duminicile libere;
  • Bonusuri de performanță în funcție portofoliul acoperit, de finalizarea lucrărilor în termen și pentru întocmire bilanțuri și declarații unice;
  • Prime de 8 și 9 martie, Paște, Sf. Nicolae și Crăciun;
  • Posibilitatea de dezvoltarea profesională și acumulare de cunoștințe noi în domeniul financiar, fiscal, de resurse umane și juridic;
  • Cursuri de formare și perfecționare profesională;
  • Contract perioadă nedeterminată.
Publicat 11 Iul. 2024 Reactualizat 31 Iul. 2024 Expiră 10 Aug. 2024