Gratis

E-commerce Specialist

SC MAKEUP SHOP SRL

Candidatul Ideal

Cerințe:
  • Abilități excelențe de comunicare scrisă și verbală în limba română și engleză;
  • Abilități de lucru în aplicații de procesare a textelor și imaginilor;
  • Atenție la detalii și dorința de perfecționare constantă;
  • Experiența în domeniul e-commerce reprezintă un avantaj;
Așteptările noastre de la tine:
  • Inițiativă în crearea și realizarea activităților zilnice;
  • Orientare către rezultate;
  • Să fii team-player și un om de bază în echipa noastră;
  • Să ai o atitudine proactivă, energică și pozitivă;
  • Să fii curios și dornic să-ți îmbunătețești constant skill-urile profesionale.

Descrierea jobului

Responsabilități:
  • Actualizarea și îmbunătățirea constantă a informațiilor afișate pe website-ul makeupshop.ro
  • Crearea produselor noi și optimizarea celor deja existente
  • Realizarea descrierilor și identificarea imaginilor potrivite de prezentare
  • Implementarea produselor și gestionarea comenzilor pe platformele de marketplace partenere
  • Identificarea erorilor și semnalizarea acestora departamentului de IT
  • Implementarea promoțiilor
  • Realizarea rapoartelor de vânzări săptămânale
Beneficii:
  • Salariu atractiv, personalizat pe cunoștințele tale, bonusuri și creșteri bazate pe performanță;
  • Oferte speciale pentru angajații noștri din partea colaboratorilor noștri;
  • Posibilitatea de creștere & dezvoltare profesională.
    Echipa este în continuă dezvoltare, astfel ai toate șansele de a te face remarcat ușor.
  • Suntem o echipa dinamică, creativă și prietenoasă care te va ajuta să te adaptezi și să înțelegi ușor domeniul de activitate și planurile noastre de viitor;
  • Mediu de lucru plăcut, dotat complet, program flexibil și multe alte beneficii (team-building, ieșiri în echipă, bonusuri de sărbători, zile libere).

Povestea noastră a început din pasiunea pentru frumos și dorința de a aduce mai aproape de tine, branduri de renume și produse de cea mai bună calitate. 10 ani mai târziu, suntem recunoscători pentru comunitatea care a crescut alături de noi și pentru susținerea necondiționată oferită pe parcusul timpului. În prezent, ne mândrim cu peste 35 branduri de makeup, îngrijire și accesorii profesionale precum: TheBalm, Ofra Cosmetics, Boys'n Berries, Sleek Makeup, Milani, Real Techniques, Innisfree, Lioele, Missha, Cosrx etc., distribuite în Romania exclusiv prin intermediul magazinului online www.makeupshop.ro și al magazinelor fizice The Makeup Shop localizate în Iași, Suceava și Cluj Napoca.

Publicat 3 Sept. 2024 Reactualizat 3 Sept. 2024 Expiră 3 Oct. 2024