Gratis

Specialist Logistica si Operator Platforma E-commerce

UNIC BRANDS

Candidatul Ideal

Compania noastra este in cautare de un Specialist Logistica si Operator Platforma E-commerce dedicat si talentat pentru a se alatura echipei noastre. Daca sunteti o persoana organizata, pasionata de logistica si cu cunostinte in administrarea platformelor de comert online, suntem interesati sa va avem in echipa noastra.

Cerinte:

Experienta anterioara in logistica si/sau administrarea platformelor e-commerce.
Cunostinte solide in utilizarea platformelor e-commerce (ex. WooCommerce, Shopify, Magento etc.).
Abilitati tehnice pentru a efectua modificari minore de tema.
Capacitatea de a lucra intr-un mediu dinamic si de a se adapta rapid la schimbari.
Abilitati excelente de comunicare si rezolvare a problemelor.
Abilitati organizationale excelente si atentie la detalii.
Abilitatea de a gestiona prioritatile si a lucra eficient sub presiune.

Descrierea jobului

Logistica:

Planificarea si organizarea transporturilor de la furnizorii externi si interni.
Negocierea cu furnizorii pentru conditii de transport avantajoase.
︁︀​︂︃︃​︈︃​︀Mentine legatura cu furnizorii si intocmeste corect si la timp documentele necesare de transport
Administratie Platforma E-commerce:
Administrarea platformei e-commerce (modificari de tema, adaugarea si actualizarea produselor).
Asigurarea functionalitatii si aspectului optim al site-ului.
Optimizarea experientei utilizatorilor pe site.

Beneficii:

Pachet salarial atractiv.
Oportunitatea de a lucra intr-o echipa dinamica si prietenoasa.
Posibilitati de dezvoltare profesionala si crestere in cadrul companiei.
Mediu de lucru stimulant si proiecte interesante.

Infiintata in anul 2009, societatea Unic Brands detine dreptul exclusiv de a opera magazinele monobrand Guess si Liu Jo pe teritoriul Romaniei. Magazinele Guess sunt deschise in momentul de fata in Bucuresti (Baneasa Mall, Afi Cotroceni, Vitan Mall si Fashion House Outlet), in Constanta (City Park), in Cluj Napoca (Iulius Mall), Timisoara (Iulius Mall) si Iasi (Palas Mall). Primul magazin Liu Jo a fost deschis in aprilie 2015 in Bucuresti (Afi Cotroceni), fiind urmat de magazinul Liu Jo din Baneasa (Baneasa Shopping City).
Societatea Unic Brands va avea dreptul exclusiv de a avea magazinele monobrand Stefanel, primul magazin se va deschide in Baneasa, in luna octombrie.
Stefanel este o companie de retail de îmbrăcăminte din Italia, înființată în anul 1959.
Primul magazin sub brandul Stefanel s-a deschis la Siena în 1980 și doi ani mai târziu, la Paris.
Stefanel are spiritul eleganței atemporale, tradus într-o abordare proaspătă, contemporană.
Publicat 12 Sept. 2024 Reactualizat 18 Sept. 2024 Expiră 12 Oct. 2024