Gratis

Dispecer Energetic

NOVA POWER & GAS

Candidatul Ideal

  • Studii medii/superioare sau experienta in sectorul energetic
  • Disponibilitate la program de munca in schimburi de 12/24 si 12/48
  • Experienta in activitatea de exploatare si intretinere a instalatiilor energetice
  • Cursuri de instruire si perfectionare in domeniul activitatii de dispecer
  • Capacitate de analiza si initiativa
  • Cunostinte utilizare PC si soft-uri de specialitate
  • Putere de decizie si asumare de responsabilitate
  • Capacitate buna de comunicare, rezistenta la stres, disciplina

Descrierea jobului

Responsabilitati
  • Urmareste buna functionare a instalatiilor si aplica masuri de preintampinare a unor evenimente care ar putea cauza ︁︀​︂︃︃​︉︆​︆︄avarii grave si distrugeri de echipamente
  • Executa manevre in instalatii pentru realizarea sau modificarea regimului de functionare
  • Executa manevre in instalatii pentru modificarea starii operative a acestora, manevre impuse de diverse situatii (incidente, retrageri din exploatare pentru lucrari, etc.)
  • Intervine conform procedurilor/instructiunilor pentru lichidarea incidentelor si avariilor
  • Consemneaza in evidentele operative activitatea pe care o desfasoara si masurile/deciziile pe care le-a luat sau le-a primit
  • Aplica corect si la timp dispozitiile primite de la treapta de conducere operativa superioara (DED, DET, DEC, DEN)
  • Ofera dispozitii clare si precise de executie, pentru personalul de servire operativa
  • Pregateste rapoarte cu privire la starea tehnica, disponibilitate si parametrii de functionare a instalatiilor de productie a energiei electrice
  • Aduce la cunostinta treptelor operative superioare eventualele abateri de la parametrii de functionare normali si ia masuri de readucere in limitele normale
  • Aduce la cunostinta treptelor operative superioare pe cale operativ, orice eveniment sau incident din instalatiile pe care le conduc
  • Urmareste, supravegheaza si controleaza in permanenta functionarea corecta a instalatiilor, astfel incat sa se asigure continuitate in producerea de energie electrica

Beneficii
  • Salariu motivant
  • Sansa de a te dezvolta si de a lucra intr-un colectiv prietenos
  • Oportunitati de evolutie in cadrul companiei si in grupul de companii
  • Beneficii aditionale (tichete de masa, oferte speciale pentru angajati, bonusuri de performanta)

E-INFRA este unul dintre cele mai puternice grupuri romanesti, cu o activitate de peste 27 ani. Prin intermediul companiilor parte a grupului, E-INFRA activeaza in arii precum infrastructura energetica, de telecomunicatii si civila, fiind, de asemenea, prezent si in domenii cheie ca productia de energie si energie verde, distributia de energie si gaze naturale sau telecomunicatii. Grupul reuneste activitatile Electrogrup, Nova Power&Gas, Netcity, Direct One si Wesee, companii active in domeniul proiectelor de infrastructura energetica si de telecomunicatii. Alaturi de acestea, E-INFRA s-a dezvoltat constant si numara astazi peste 1300 de angajati.

Publicat 19 Iun. 2024 Reactualizat 26 Iun. 2024 Expiră 19 Iul. 2024