Gratis

Director Vanzari – Divizia Tuborg – judet Bacau

SC MORARU ANCA SRL

Candidatul Ideal

Căutam coleg proactiv, cu atitudine pozitiva și orientat către client care sa coordoneze intreaga activitate a filialei.
- studii superioare;
- orientare spre performanta si dezvoltarea afacerii;
- abilitati de negociere, organizare si planificare;
- aptitudini de comunicare, spirit de echipa;
- experienta manageriala/ vanzari minim 2 ani (experienta in FMCG constituie avantaj);
- disponibilitate la program prelungit;
- rezistenta la stres;
- capacitate de negociere;
- domiciliul stabil in locatia mentionata sau limitrof.

Descrierea jobului

- repartizeaza planul de vanzari pentru zona de responsabilitate;
- monitorizeaza vanzarile, stocurile, creantele si discountul acordat clientilor;
- monitorizeaza ︁︀​︂︃︃​︁︂︇​︁︂︈permanent piata din punct de vedere al situatiei economice si al concurentei;Menţine şi dezvoltă relaţiile de afaceri cu clienţii existenţi, identifică şi contactează potenţiali clienţi
- analizeaza rapoartele si activitatea agentilor comerciali si a merchandiserilor;
- se ocupa de nivelul de pregatire al oamenilor din echipa sa si contribuie permanent la imbunatatirea acesteia;
- stabileste rutele si segmentele de piata pentru fiecare agent de vanzari;
- verifica zilnic rapoartele de vanzari ale agentilor, evaluand activitatea acestora vis-a -vis de gradul de acoperire al rutei zilei respective si al sortimentiei;
- indeplineste obiectivele de vanzari si incasari;
- initiaza, mentine si dezvolta relatiile cu clientii;
- dezvolta si aplica strategii si planuri de vanzari;
- coordoneaza echipa de vanzari si activitatile din filiala.

MORARU ANCA SRL are 30 ani de experienta in domeniul distributiei, cu competenta de baza in distributia de bauturi (beverage) si complementar in distributia de produse alimentare (food).
MORARU ANCA SRL are contracte de distributie directa cu furnizori de renume (Carlsrom Beverage, Coca Cola HBC, Cotnari, Cramele Recas, Prodvinalco, BDG, ProBrands, Zarea, Romaqua, PPD, Jidvei, European Dinks, Red Bull, Hell etc).
Publicat 29 Iun. 2024 Reactualizat 29 Iun. 2024 Expiră 29 Iul. 2024