Gratis

Director Tehnic

Frontera Trading SRL

Candidatul Ideal

Pe postul de Director tehnic vei fi responsabil de 3 obiective importante:

- Te asiguri că fiecare utilaj are inspecția tehnică și reparațiile necesare făcute la timp
- Te asiguri ca bugetul si resursele departamentului sunt utilizate corect si fara risipa
- Planifici si organizezi instalarea si montarea echipamentelor/liniilor de productie

Experienta in industria alimentara, cunoasterea utilajelor si a echipamentelor specifice constituie un avantaj.

Descrierea jobului

Responsabilitati lunare:
- Menține costurile de întreținere a utilajelor la un maximum de 5% din costul de
Producție
-Se asigură ︁︀​︂︃︃​︇︉​︆︄că are mereu 2 furnizori de rezervă pentru materialele importante
- Face trimestrial câte un audit de procese și proceduri în departament și trimite
raportul cu problemele și soluțiile necesare către top manageri și CEO
- raporteaza lunar catre CEO costurile departamentului folosind sablonul de raport din procedura
- Se asigură că fiecare utilaj are inspecția tehnică și reparațiile necesare făcute la timp
- Organizeaza un audit trimestrial pe calitatea infrastructurii, utilajelor, echipamentelor iar apoi să prezinte soluții de îmbunătățire la întâlnirea trimestrială
-Implementeaza funcționalitățile si proiectele (instalarea sau montarea echipamentelor, revizii, etc.) stabilite trimestrial cu o deviație de buget și termene de maximum 15%

Beneficii:
- Salariu competitiv
- Bonusuri de performanta
- Acces la programe de training
- Masina, laptop, telefon

Suntem o brutărie din Brăila care cu multă răbdare și pasiune a ajuns, după 25 de ani, sa fie lider pe piața locală și să distribuie produse de panificaţie în 7 județe: Brăila, Galați, București, Prahova, Ialomița, Tulcea și Constanța. Ne bucuram de tot procesul de fabricație, distribuție, promovare şi vânzare până când pâinea ajunge pe mesele românilor. Câștigăm prin produse de calitate și oameni deosebiţi, lucrând împreună pentru a deveni prima alegere a consumatorilor și a clienților.

Publicat 28 Aug. 2024 Reactualizat 18 Sept. 2024 Expiră 27 Sept. 2024