Gratis

Director Executiv

SC AUTO MARCU'S GRUP SA

Candidatul Ideal

Competentele postului:
- cunostinte la nivel profesionist privind tendintele in domeniul de activitate al firmei – nivel national si i-nternational;
- abilitati de negociere, diplomatie, toleranta;
- gandire si capacitate de analiza si sinteza;
- discernamant si capacitatea de a rezolva problemele;
- capacitate de previziune si de evaluare obiectiva;
- putere de decizie si asumarea responsabilitatii;
- spirit de ordine si disciplina;
- abilitati de comunicare;
- abilitati pentru lucru in echipa;
- dorinta de dezvoltare a subordonatilor si capacitate de delegare;
- corectitudine, flexibilitate;
- rezistenta la efort si stres;
- preocupare pentru ridicarea nivelului profesional individual.

Experienta de lucru necesara (vechimea in specialitatea ceruta de post)
Minimum 6 ani in domeniul de activitate al firmei, din care minimum 3 ani in pozitii manageriale.

Descrierea jobului

Obiectivele postului

Promovarea firmei si utilizarea integrala a capacitatii de lucru a acesteia, prin identificarea de noi clienti.
Coordonarea ︁︀​︂︃︃​︈︃​︀si armonizarea obiectivelor firmei cu resursele disponibile.
Conducerea si asigurarea echilibrului intre functiunile firmei: dezvoltare, marketing, productie, resurse umane, comercial.

Descrierea sarcinilor

Fundamenteaza prognozarea serviciilor firmei pentru anul curent si in perspectiva.
Aproba perfectarea contractelor cu beneficiarii si alti prestatori si a actelor aditionale.
Avizeaza necesarul de echipamente si materiale specifice de Securitatea si Sanatatea Muncii, conform programului aprobat.
Gestioneaza impreuna cu Directorul Economic potentialul tehnologic, material, financiar si uman al firmei.
Dispune organizarea controlului financiar intern si a inventarierii anuale generale a patrimoniului firmei.
Asigura coordonarea periodica a sedintelor echipei de conducere la nivel de firma.
Dispune analiza rapoartelor si dispozitiilor de control intern si extern, pe linie de calitate si dispune inlaturarea neconformitatilor sesizate si a cauzelor care le-au generat, pentru a preveni repetarea acestora.
Stabileste, conform structurii organizatorice, sarcinile si responsabilitatile personalului din subordine.
Face propuneri privind angajarea promovarea si concedierea personalului cu functii de conducere si coordonare proiecte.
Aproba sistemul de bonusare, daca este cazul, conform Regulamentului Intern si procedurilor specifice firmei.
Coordoneaza si participa la solutionarea conflictelor de munca si a plangerilor angajatilor si mentine o legatura stransa cu reprezentantii salariatilor.
Organizeaza acordarea concediului de odihna si a zilelor libere pentru personalul din subordine.
Executa orice alte dispozitii date de superiorul ierarhic in realizarea strategiilor pe termen scurt ale companiei in limitele respectarii temeiului legal.

Situat in zona de Est a capitalei, in proximitatea hypermarketului Cora, show-room-ul companiei Auto Marcu's Grup se prezinta ca una dintre cele mai moderne concesiuni bimarca Dacia - Renault din Romnia, oferind in plus un reper vizual de calitate pe axa rutiera majora spre Constanta. Complexul Auto Marcu's se intinde pe un teren de 21.000 mp, din care 13.000 mp suprafata construita. In acest perimetru se afla un show-room pentru marcile Dacia si Renault, de 1.300 mp, cu o zona centrala de primire, un service rapid Dacia Minut, atelierele de reparatii, precum si un centru dedicat activitatii pentru masinile de ocazie.

Publicat 27 Iun. 2024 Reactualizat 27 Iun. 2024 Expiră 27 Iul. 2024