Gratis

Director calitate

MORAD FOODS

Candidatul Ideal

Corectitudine si competenta profesionala
Excelente abilitati de comunicare si relationare interpersonala
Capacitate organizatorica
Capacitate de analiza si sinteza
Exigenta
Consecventa in actiune
Cursuri de specialitate in domeniul ISO 9001 si de auditor de calitate, IFS

Descrierea jobului

Raspunde de implementarea, mentinerea si imbunatatirea sistemului de management al calitatii si sigurantei alimentului conform standardelor GFSI
Se asigura ca ︁︀​︈︈​︈︈​︁︉︃personalul completeaza corect formularele aferente sistemului SMCSA
Gestioneaza controalele: DSV, DSP, OPC, ANPC, Ministerul Agriculturii
Efectueaza control tehnic de conformitate la receptie pe flux si la final
Revizuieste si elaboreaza (in cazul unei noi secvente a procesului) procedurile Sistemului de Management al Calitatii si verifica procedurile elementelor sistemului calitatii elaborate de Departamenetele Societatii
Raspunde de calitatea produsului finit in limitele admisibile conform normelor recunoscute in domeniu
Efectueaza analizele specifice in vederea verificarii produsului finit si interpreteaza rezultate in conformitate cu normele si reglementarile in vigoare ce influenteaza calitatea produsului
Intocmeste note de neconformitate;
Respinge produsele neconforme in toate fazele de fabricatie si urmareste ca acestea sa fie rezolvate in conformitate cu procedurile specific de tratare a neconformitatilor;

MORAD FOODS reunește sub umbrela sa 4 branduri consacrate în România: Mandy Foods, Răsfăț de la Mărioara, Bunătăți de Topoloveni și Spring sauce.

Toate brandurile MORAD FOODS reprezintă companii producătoare în industria alimentară cu tradiție îndelungată, orientate spre tehnologie inovatoare, calitate și pasiune pentru gustul bun.

Performanța este posibilă datorită unei echipe consolidate și dedicate, care înțelege că succesul companiei unde activează este strâns legat de succesul profesional și satisfacția personală.

Publicat 4 Oct. 2024 Reactualizat 4 Oct. 2024 Expiră 3 Nov. 2024