Gratis

Director Administrativ

Senneville

Candidatul Ideal

*Cine ești tu?*
- Ai studii economice sau juridice și cel puțin 3 ani de experiență într-o poziție similară.
- Ești o persoană organizată, cu abilități excelente de comunicare și un spirit de echipă de invidiat.
- Ai o pasiune pentru cifre la fel cum avem noi pentru ciocolată și creme delicioase.
- Disponibilitate deplasare in judetele limitrofe 2 zile pe saptamana.

Descrierea jobului

1. *Gestionarea contractelor și relațiilor cu furnizorii de forță de muncă:*
- Negocierea și renegocierea termenilor contractuali pentru a asigura ︁︀​︂︃︃​︁︂︇​︁︂︈costuri competitive și condiții favorabile.
- Monitorizarea performanței furnizorilor de forță de muncă și asigurarea conformității cu standardele și politicile companiei.
- Identificarea și selectarea furnizorilor de forță de muncă potriviți pentru nevoile operaționale ale companiei.
- Selectarea candidatilor potriviti pentru functiile recrutate
- Transmierea documentelor suport necesare furnizorilor in procesul de documentare a candidatilor recrutati
- Urmarirea valabilitatii documentelor si demararea procesului de reinnoire in conditiile legale actuale

2. *Coordonarea proceselor de achiziții:*
- Dezvoltarea și implementarea strategiei de achiziții pentru a optimiza costurile și a îmbunătăți eficiența operațională.
- Negocierea cu furnizorii pentru a obține cele mai bune prețuri și condiții de livrare.
- Gestionarea inventarului și asigurarea disponibilității constante a materialelor și echipamentelor necesare.

3. *Monitorizarea și controlul costurilor:*
- Elaborarea și gestionarea bugetelor pentru achiziții și contracte de forță de muncă.
- Analizarea periodică a costurilor și identificarea oportunităților de reducere a cheltuielilor.
- Asigurarea conformității cu politicile financiare și procedurile de achiziții ale companiei.

4. *Dezvoltarea și menținerea relațiilor cu furnizorii:*
- Crearea și menținerea unor relații de colaborare puternice cu furnizorii existenți și potențiali.
- Organizarea întâlnirilor periodice cu furnizorii pentru a discuta performanța și oportunitățile de îmbunătățire.
- Evaluarea continuă a furnizorilor pentru a asigura calitatea și fiabilitatea serviciilor și produselor furnizate.

5. *Asigurarea conformității și managementul riscurilor:*
- Verificarea conformității contractelor și achizițiilor cu legislația și reglementările aplicabile.
- Identificarea și gestionarea riscurilor asociate cu contractele și achizițiile.
- Dezvoltarea și implementarea politicilor și procedurilor pentru gestionarea eficientă a riscurilor.

6. *Raportarea și analiza performanței:*
- Pregătirea rapoartelor periodice privind performanța achizițiilor și a furnizorilor de forță de muncă.
- Analizarea datelor și furnizarea de recomandări pentru îmbunătățirea proceselor și strategiilor de achiziții.
- Colaborarea cu echipele interne pentru a asigura alinierea obiectivelor și priorităților de achiziții cu cele ale companiei.

7. *Gestionarea cash flow-ului și a plăților:*
- Monitorizarea și gestionarea cash flow-ului pentru a asigura stabilitatea financiară a companiei.
- Planificarea și coordonarea plăților către furnizori și contractori.
- Asigurarea unui echilibru adecvat între veniturile și cheltuielile companiei pentru a menține o poziție financiară solidă.

8. *Comunicarea internă și colaborarea interdepartamentală:*
- Facilitarea comunicării eficiente între toate departamentele companiei.
- Asigurarea unei colaborări eficiente și a unui flux informațional optim între diferitele echipe și departamente.
- Organizarea și coordonarea întâlnirilor interdepartamentale pentru a alinia obiectivele și a soluționa problemele operaționale.

*Ce oferim?*
- Un mediu de lucru dulce și prietenos.
- Oportunități de dezvoltare profesională alături de o echipă pasionată.
- Pachet salarial competitiv și beneficii delicioase.

La Senneville, ne mândrim cu dulciurile noastre artizanale și atmosfera caldă, iar acum căutăm o persoană specială pentru a se alătura familiei noastre: un Director Administrativ talentat și dedicat.

Dacă simți că această poziție este pentru tine, trimite-ne CV-ul și o scrisoare de intenție la [email protected] Povestește-ne cum poți aduce plus-valoare echipei noastre și cum te vei asigura că Senneville rămâne locul preferat de dulciuri pentru clienții noștri.

Dacă simți că această poziție este pentru tine, trimite-ne CV-ul și o scrisoare de intenție la office@hrcreativesupport.ro

Așteptăm cu nerăbdare să te cunoaștem!

Publicat 17 Iun. 2024 Reactualizat 17 Iun. 2024 Expiră 17 Iul. 2024