Gratis

Designer grafica

SC Casco Group SRL

Candidatul Ideal

Cunoștințe despre procesul de dezvoltare produs.
Cunoștințe de utilizare programe CAD
Desen tehnic, norme de proiectare. Capacitate de analiză și sinteză, atent la detalii.
Bune abilități de comunicare, organizare și planificare.
Cunoașterea limbii engleze nivel avansat.

Descrierea jobului

Căutăm o persoană dinamică, creativă în domeniul designului industrial, care este gata să presteze o muncă care este o colaborare ︁︀​︂︃︃​︈︁​︁︉︂strânsă între echipa de creație și echipa de producție.
Dezvoltă și proiectează noi design-uri grafice pentru căști, produce materiale publicitare, prelucrează imagini ,alege stilului potrivit, îmbunătăţește şi înlocuiește designul existent, colecțiile de culori împreună cu o echipă creativă dinamică și ia parte la ședințe foto.
Totodata ține legătura și colaborează cu partenerii străini, pentru care este indispensabilă cunoașterea limbii engleze.
Candidatul trebuie să aibă o fire foarte calculată astfel ca termenele de execuție să fie păstrate.
Cunoștințe de editare sau afisare,redare video a produselor reprezintă un avantaj.

Firma Casco este o companie înființată în 1989, care a devenit de-a lungul timpului un lider în domeniul producției căștilor de sport și pompieri. Principala caracteristică a firmei este inovația, fie că vorbim de concept, design, flexibilitate, confort sau de siguranță, Casco a fost mereu un lider în inovație. Eforturile noastre au fost răsplătite cu numeroase premii internaționale de specialitate. Producția noastră constă în căști pentru ski, călărie, bicicliști, skateborderi, pompieri și alpiniști utilitari.
Compania noastra oferă posibilități de dezvoltare profesională și de lărgire a aptitudinilor individuale.
Publicat 26 Sept. 2024 Reactualizat 3 Oct. 2024 Expiră 26 Oct. 2024