Gratis

Customer Service Specialist Nespresso full time

NESTLE ROMANIA S.R.L.
2 poziții

Candidatul Ideal

Cultura de la Nespresso® este unică. Suntem pasionați, inovatori și, nu în ultimul rând, orientați spre client.

Suntem în căutarea unui Customer Support Specialist dedicat, atent și perseverent, care să reprezinte primul contact cu clientii și membrii clubului Nespresso.

În conformitate cu standardele de calitate Nespresso, acesta este responsabil de îmbunătățirea experienței clienților, asigurându-se că aceștia au toate informațiile dorite.

Vei fi recompensat cu un salariu fix, în funcţie de experienţa anterioară, la care se adaugă un bonus lunar de până la 20% din salariul net, calculat în funcţie de performanţele tale. În plus, vei primi tichete de masă lunar, asigurare medicală privată, primă de sărbători şi alte beneficii Nespresso.

Descrierea jobului

O zi obişnuită ar decurge astfel:
  • Începi ziua cu aroma Nespresso preferată;
  • Oferi informații potențialilor clienți despre produsele și ︁︀​︂︃︃​︈︃​︁︃︀serviciile Nespresso;
  • Înregistrezi noi clienți, creezi contul acestora, prezinți serviciile Clubului și îi asiști în timpul primei lor achiziții;
  • Preiei și verifici comenzile, maximizând vânzarea tuturor produselor Nespresso;
  • Gestionezi în mod activ baza de date și actualizezi înregistrările clienților zilnic;
  • Clarifici întrebările despre aparate, identifici și rezolvi problemele aparatelor conform procedurilor Nespresso;
  • Procesezi și răspunzi cererilor de informații sau plângerilor, oferind soluția cea mai potrivită;
  • Efectuezi apeluri pe baza unor obiective specifice;
  • Răspunzi întrebărilor primite pe Facebook sau pe site-ul Nespresso.

Dacă ești un iubitor de cafea premium, pasionat de ceea ce faci, pui mereu clientul pe primul loc și te simți confortabil să lucrezi cu un brand renumit, atunci ai toate atributele necesare pentru a avea succes. În plus, trebuie să fii empatic, proactiv, atent la detalii și să ai capacitatea de a te adapta rapid la schimbări.

Cum poţi avea succes?

Cunoștințe și abilități profesionale:
  • 1-2 ani de experiență profesională în domeniul Customer Care/Hotelier;
  • Proactivitatea și dorința de învățare;
  • Orientat către client;
  • Gramatică impecabilă atât în limba engleză, cât și în limba română;
  • Bună cunoaștere a pachetului MS Office;
  • Atenție deosebită acordată detaliilor.

Ce oferim:
  • O cultura care promoveaza incluziunea, diversitatea si inovarea;
  • Mediu de lucru international;
  • Work from Home - Abordare hibrida si flexibila;
  • Pachet salarial atractiv;
  • Bonuri de masa;
  • Bonus lunar de performanta;
  • Bonus de Craciun si de Paste;
  • Abonament medical pentru angajatii nostri si sotul/sotia si copiii acestora;
  • Birou modern;
  • Cafea si fructe;
  • Abonament Bookster;
  • Espressor Nespresso şi capsule de cafea lunar, dupa trecerea perioadei de proba;
  • Programul Pets@work.

Nespresso® este o companie certificată Global B-Corp din 2022, îndeplinind cele mai riguroase standardele de responsabilitate socială, de mediu și transparență. Nespresso® a avut un impact pozitiv în industria cafelei și nu numai, ȋncă de la înființarea brandului în 1986, printre elementele cheie care au contribuit la acest lucru numărandu-se abordarea unică în ceea ce privește aprovizionarea cu cafea, prin Programul Nespresso AAA Sustainable Quality™ conceput în parteneriat cu Rainforest Alliance, alianța sa strategică cu Fairtrade, precum și dezvoltarea și implementarea unei scheme globale de reciclare a capsulelor de cafea din aluminiu. Certificarea B Corp reflectă angajamentul de peste 30 de ani luat de Nespresso față de sustenabilitate, transparență și practici de business responsabile, pentru a primi certificarea B Corp fiind necesar din partea companiilor să îndeplinească standarde înalte în cinci domenii: Guvernare, Angajați, Comunitate, Mediu și Clienți. Scorurile Nespresso sunt publicate în mod transparent pe bcorporation.net și https://www.sustainability.nespresso.com/b-corp-score

La Nespresso® dorim să contribuim la conturarea unei lumi mai bune, să inspirăm oamenii să trăiască o viață armonioasă și să avem impact la o scară și un ritm care să aducă schimbări pozitive. Facem acest lucru prin promovarea unui mediu divers, prietenos, colaborativ și de susținere reciprocă, care creează un mediu de lucru pozitiv, ȋmbrățișează inovația și susține oamenii pasionați și implicați. Ne propunem să angajăm oameni prietenoși, respectuoși, entuziaști, cărora le pasă de interacțiunile cu oamenii pe care ȋi ȋntȃlnesc zi de zi.

Publicat 22 Oct. 2024 Reactualizat 22 Oct. 2024 Expiră 21 Nov. 2024