Gratis

Customer Care Specialist

Intermedicas Worldwide

Candidatul Ideal

  • Studii superioare finalizate;
  • Experienţă de minim 1 an într-un rol similar
  • Cunoaştere de bază a noţiunilor medicale reprezintă un avantaj
  • Excelente abilităţi de comunicare şi relaţionare;
  • Persoană empatică, dinamică și pozitivă;
  • Flexibilitate şi atenţie distributivă;
  • Capacitate de planificare şi organizare;
  • Limba engleză – nivel avansat.

Descrierea jobului

  • Preluarea apelurilor telefonice primite în clinică;
  • Gestionarea solicitărilor venite prin e-mail din partea pacienților;
  • Oferirea de informaţii corecte şi ︁︀​︂︃︃​︇︉​︆︄complete pacienților, promovarea serviciilor clinicii;
  • Efectuarea de programări pentru consultaţii/investigaţii medicale;
  • Identificarea nevoilor medicale şi ghidarea pacienţilor către soluţia medicală potrivită;
  • Acordarea de asistenţă şi consiliere clienţilor în accesarea serviciilor medicale din portofoliul clinicii;
  • Soluţionarea eventualelor sesizări privind serviciile medicale, redirecționarea lor către departamentul abilitat să le soluționeze, în funcție de caz;
  • Gestionarea solicitărilor online de programare;
  • Menţinerea relaţiei cu partenerii medicali din portofoliul clinicii pentru stabilirea programărilor și verificarea datelor legate de programările efectuate;
  • Obţinerea de feedback telefonic din partea pacienților legat de experienţa lor în cadrul clinicii.

În Policlinica Enayati Medical City beneficiezi de ghidaj medical și servicii medicale integrate, la standarde internaționale, într-un ecosistem medical unic în România. Pentru tine și familia ta, așa cum trebuie.

Abordarea noastră se axează pe o călătorie medicală eficientă și transparentă, susținându-te la fiecare pas, de la primul contact telefonic și până la interacțiunea cu toti #superMedicii noștri, printr-o abordare de tip Concierge Medical.

Policlinicile Enayat Medical City oferă întotdeauna cele mai bune soluții pentru un spectru larg de situații medicale.

Publicat 3 Iul. 2024 Reactualizat 3 Iul. 2024 Expiră 2 Aug. 2024