Gratis

COORDONATOR TRANSPORT INTERNATIONAL(RUTIER) -TIMISOARA

IUBIEXIM SRL- BIROU TIMIȘOARA

Candidatul Ideal

IUBI EXIM caută coleg pentru biroul din Timișoara!
Căutam o persoana organizată,motivată , orientată spre detalii și spre rezultat pentru a se alătura echipei noastre din Timișoara in calitate de Coordonator transport international /flota cu temperatura controlata.
Ce abilități considerăm necesare candidatului ideal pentru postul de Coordonator Transport?
-Persoană dinamică, cu abilități de comunicare si spirit de echipă;
-Excelent simt analitic, integritate, responsabilitate si corectitudine ;
-Persoană organizată, ordonată, atentă la detalii ;
-Bune capacitati dе coordonare si organizare;
-Inițiativă și orientare către rezolvarea problemelor;
-Limba engleză scris si vorbit la nivel mediu (limba germana, franceza, italiana constituie un avantaj);
-Cunostinte utilizare PC: Word, Excel, Outlook;
-Experienta intr-o activitate similara constituie un avantaj;
-Cunoștințe specifice pieței transporturilor și a legislației constituie un avantaj;
Biroul din Timișoara este responsabil de gestionarea si operarea flotei de transport cu control al temperaturii pretabilă pentru produse FMCG , produse farmaceutice, high-value sau orice bunuri sensibile la temperatură. Prin utilizarea acestei flote dotate cu sisteme de ultimă generație,clienții noștri au siguranța că bunurile lor sunt transportate cu cea mai mai mare grijă si precizie pentru a-și menține la standarde inalte securitatea,calitatea si prospețimea !

Descrierea jobului

RESPONSABILITĂȚI OPERAȚIONAL:
- Coordonarea și programarea expedierilor internaționale
- Identificarea celor mai bune solutii de transport
- Comunicarea cu șoferii ︁︀​︈︈​︈︈​︁︈︄/clientii pentru a asigura un proces de transport fără probleme
- Monitorizarea expedierilor și urmărirea progresului
- Asigurarea conformității cu reglementările internaționale privind transportul
- Negocierea si transmiterea comenziilor de transport
- Perfecționare continuă a cunoștințelor tehnice si a abilităților de vânzare.

Bine ați venit la IUBI EXIM, o companie lider de transport care deservește industria din 1995.
Cu o flotă de peste 100 de camioane și remorci frigorifice si prelată , ne angajăm să oferim clienților noștri servicii de transport fiabile și eficiente. Pe măsură ce continuăm să ne extindem, suntem încântați să oferim oportunități de auto-dezvoltare și creștere în carieră.
La IUBI EXIM, oferim o gamă largă de servicii de transport pentru a răspunde nevoilor diverse ale clienților noștri. Fie că este vorba de transport intern sau internațional, încărcătură completă sau grupaj ,oferim cele mai bune soluții .
În prezent, avem birouri în Oradea ,Timișoara și Bucuresti amplasate strategic pentru a servi nevoile clientilor nostri.
Credem în cultivarea talentului și oferirea de oportunități de creștere personală și profesională. Pe măsură ce compania noastră continuă să se extindă, vor exista oportunități ample de avansare și dezvoltare în carieră. Încurajăm angajații noștri să accepte noi provocări, să învețe noi abilități și să contribuie la succesul companiei.

Notă: includeți orice experiență sau calificări relevante în aplicația dvs.
Publicat 21 Oct. 2024 Reactualizat 21 Oct. 2024 Expiră 20 Nov. 2024