Gratis

Coordonator Mentenanta - Mall Buzau

S.C. UTI CONSTRUCTION AND FACILITY MANAGEMENT S.A.

Candidatul Ideal

  • Studii superioare tehnice: instalaţii mecanice, electrice;
  • Experiență minim 2 ani în coordonarea activității dе mentenanță; personal în subordine;
  • Experiență în gestionarea personalului din subordine;
  • Cunoștințe MS Office;
  • Permis dе conducere categoria B.

Descrierea jobului

  • Coordoneаză întreаgа activitatе de Servicii de exploatare, supraveghere si mentenanța preventiva, predictiva si corectiva pentru instalații electrice,sanitare, securitate la ︁︀​︂︃︃​︇︁​︆︄incendiu, HVAC si alte instalații, echipamente, utilaje, sisteme si structuri ale clădirilor;
  • Coordoneаză întreаgа activitatе de Servicii de exploatare, supraveghere, intervenție de urgenta si reparații pentru instalații electrice, sanitare, securitatela incendiu, HVAC si alte instalații, echipamente si utilaje;
  • Coordoneаză servicii de gestionare a contractelor de revizii specializate si alte contracte de intretinere incheiate de catre Beneficiar cu terti;
  • Coordoneaza serviciile de întreținere si reparații minore ale clădiri;
  • Coordoneaza servicii de monitorizare si operare a sistemului monitorizare al cladirii BMS;
  • Coordoneaza monitorizarea starii intregii proprietati;
  • Realizeaza rapoarte zilnice, lunar, trimestrial, semestrial, anual (conform graficelor de intretinere necesar);Fise tehnice echipamente cu operațiunile de întreținere zilnice, săptămânale, lunare si anuale;
  • Rapoarte de eveniment;
  • Jurnalul de evenimente;
  • Rapoarte de consumuri lunar;
  • Plan de întreținere preventiva echipament
  • Asigură programarea lunară/trimestrială/semestrialã/anuală a reviziilor la instalațiile şi echipamentele aflate în dotarea obiectivelor conform planului de mentenanta existent;
  • Asigură actualizarea planului de mentenanta
  • Se monitorizează activitatea de mentenanță generală si revizii specializate ale altor companii contractate direct de proprietarul cladirii prin implicarea directă sau desemnarea tehnicienilor;
  • Asigură asistență tehnică de specialitate și audit la clienți conform cerințelor prevăzute în contractele de mentenanță încheiate cu beneficiarii, sau la cerere, în concordanță cu reglementările cuprinse în legislația în vigoare;
  • Instruiește periodic, sau când situația impune, întreg personalul din subordine în legătură cu conținutul tuturor dispozițiilor transmise de către conducere, a reglementărilor interne;
  • Răspunde de corectitudinea datelor înscrise în fișele de intervenție completate de echipele din subordine conform procedurilor și normelor interne;
  • Se implică în realizarea corespondentei cu Beneficiarul final
  • Participă activ la procesul de evaluare al performanțelor din cadrul companiei.
  • RealizareaTask list (tehnic si operational);
  • Exploatarea curenta a echipamentelor, punerea in funcțiune după orarul stabilit, reglajul parametrilor solicitați, controlul si înregistrarea parametrilor;
  • Tinerea unei evidente de exploatare;
  • Recomandarea investițiilor cu privire la modernizări, înlocuiri, reparatii capitale;

UTI Construction & Facility Management este o companie specializată în soluții de construcții și servicii profesionale de facility management. Furnizăm servicii administrative și tehnice complete pentru orice tip de construcție (spații comerciale, rezidențiale, bancare, publice, industriale, logistice, clădiri de birouri).

Avem o vastă experiență în domeniul construcțiilor și instalațiilor, oferind servicii specializate pentru fiecare ramură a ingineriei din acest sector, pentru realizarea unor obiective de infrastructura civilă sau critică cu aplicații în domenii precum:

Transporturi (aeroporturi, porturi, metrou) Industrie (stații de epurare, facilități de producție, spații logistice, utilități publice) Infrastructură publică (spitale, arene sportive, stadioane, săli polivalente, clădiri administrative, obiective de patrimoniu, iluminat public inteligent) Spații comerciale și de afaceri (mall-uri, clădiri de birouri, etc)
Publicat 19 Iun. 2024 Reactualizat 26 Iun. 2024 Expiră 19 Iul. 2024