Gratis

Inginer mecanic / mentenanta-relocare Mures

NRG CABLES S.R.L.

Candidatul Ideal

  • Disponibilitate pentru relocare (judet Mures);
  • Studii superioare tehnice/automatizari;
  • Disponibilitate pentru program prelungit de muncă, inclusiv sâmbăta/duminica;
  • Abilităti de organizare și planificare, capacitatea de a gestiona eficient programul si responsabilitățile, de a prioritiza sarcinile;
  • Abilități de adaptare și învățare rapidă, capacitatea de anticipa nevoile si schimbările astfel încât sa fim in pas cu activitățile din companie si din industrie;
  • Abilitatea de a analiza informațiile, de a identifica problemele și de a găsi soluții eficiente pentru a sprijini procesul decizional al conducerii;
  • Capacitatea de a gestiona sarcini multiple simultan, de a dovedi profesionalism in condiții de presiune
  • Responsabilitate, capacitatea de asumare a sarcinilor si de asumare a deciziilor;
  • Capacitatea de a lucra constant si susținut, orientat spre rezultat;
  • Implicare, onestitate, devotament si loialitate in toate activitățile desfășurate;
  • Spirit energic, deschidere, rezistenta la efort prelungit si stres;
  • Capacitate de a veni cu propuneri, inițiative de îmbunătățire continua si optimizare constanta;
  • Excelente abilități de comunicare și relaționare interpersonală, spirit sociabil, empatic;
  • Interes pentru autoeducare si învățare continua, motivație pentru excelenta;
  • Discreție și confidențialitate absolută în gestionarea informațiilor sensibile;
  • Cunoștințe avansate de operare PC și a programelor Microsoft Office (Word, Excel, PowerPoint);

Descrierea jobului

Responsabilități:
  • Participa activ la executarea tuturor lucrărilor de revizii şi reparaţii la maşinile, utilajele şi instalaţiile din dotarea firmei, ︁︀​︂︃︃​︇︂​︁︃︁precum şi întreţinerea tuturor instalaţiilor mecanice, energetice şi de automatizări, a dotărilor laboratorului de încercări electrice, termotehnice şi de automatizări proprii;
  • Execută în cadrul reparaţiilor capitale, lucrări de modernizare a maşinilor, utilajelor şi instalaţiilor, completarea acestora cu dispozitive de automatizare, de prevenire şi protecţie a muncii şi PSI;
  • Participa la elaborarea planului anual de revizii şi reparaţii, plan ce face parte integrantă din Planul de Afaceri al firmei;
  • Elaborează documentaţia tehnică necesară lucrărilor de reparaţii, îmbunătăţind-o continuu;
  • Întocmeşte/actualizează pe baza nevoilor producţiei Lista echipamentelor cheie;
  • Răspunde de corelarea planului de revizii şi reparaţii cu obiectivele globale ale firmei şi de minimizarea costurilor cuprinse în buget; răspunde de asigurarea unei mentenanţe proactive ( combinând mentenanţa predictivă cu cea preventiv planificată);
  • Verifică în permanenţă starea echipamentelor din firmă propunând împreună cu responsabilii din producţie casări ale utilajelor, organizează şi controlează sistematic activitatea de curăţire şi ungere a maşinilor, utilajelor şi instalaţiilor;
  • Întocmeşte documentaţiile necesare pentru obţinerea avizelor, autorizaţiilor şi acordurilor privind consumul de combustibil şi energie şi instalare de utilaje energetice care necesită aprobări.
  • Asigură obţinerea autorizărilor necesare pentru cazanele sub presiune şi instalaţiile de ridicat conform normelor ISCIR;
  • Intocmeste raportul de activitate care trebuie sa cuprinda cele 5 planuri: anual, lunar, saptamanal, zilnic cu liste TO DO;

Beneficii:
  • Contract individual de munca incheiat pe perioada nedeterminata, perioada de proba 3 luni;
  • Salariu NET 2000 EURO/ luna;
  • Asigurare cazare si plata chiriei pentru o locuinta pusa la dispozitie de catre companie;
  • Plata taxelor de școlarizare pentru dobândirea de noi skills-uri necesare pentru performarea task-urilor;
  • Upgrade personal, dezvoltare si deschidere de noi perspective profesionale;
  • Libertate de mișcare, de a lua decizii si de a le implementa;
Publicat 23 Iun. 2024 Reactualizat 29 Iun. 2024 Expiră 23 Iul. 2024