Gratis

Coordonator Logistica Depozit / Gestionar Depozit

RAGMET RAFFINERIA S.R.L.

Candidatul Ideal

Căutăm un Coordonator Logistică Depozit / Gestionar Depozit dedicat și organizat, care să fie responsabil de gestionarea activităților din curte și depozit, asigurând buna desfășurare a fluxului de mărfuri, de la recepție până la expedierea către clienți. Acest rol presupune coordonarea echipei, gestionarea eficientă a stocurilor și a proceselor logistice, precum și menținerea ordinii și organizării în depozit.

Descrierea jobului

Responsabilități:

Organizarea și supravegherea activităților zilnice din depozit, asigurând îndeplinirea comenzilor la timp și conform standardelor de calitate.
Distribuirea ︁︀​︂︃︃​︉︆​︆︄sarcinilor și coordonarea echipei pe fiecare tură.
Gestionarea și actualizarea stocurilor, asigurând acuratețea și disponibilitatea acestora.
Pregătirea depozitului pentru procesele de inventariere și desfășurarea acestora cu acuratețe.
Monitorizarea și controlul tuturor activităților de gestionare a mărfurilor în depozit.
Supravegherea procesului de evaluare și ambalare a mărfurilor pentru expediere.
Pregătirea declarațiilor și rapoartelor necesare pentru managementul logistic.
Participarea activă la recepția mărfurilor, verificând conformitatea acestora cu documentele de transport.
Asigurarea eliberării rapide și corecte a mărfurilor către clienți.
Organizarea și monitorizarea expedițiilor către clienți, respectând termenele de livrare.
Participarea la inventarierea periodică a mărfurilor.
Operarea motostivuitorului și alte echipamente de manipulare a mărfurilor.

Cerințe:

Experiență anterioară în gestionarea depozitelor și logistică.
Cunoștințe de bază în gestionarea stocurilor și a proceselor de inventariere.
Abilități de organizare și planificare.
Capacitatea de a lucra într-un ritm alert și de a coordona echipe.
Permis de conducere pentru motostivuitor (certificare valabilă).
Atenție la detalii și abilități bune de rezolvare a problemelor.
Beneficii:

Pachet salarial competitiv.
Mediu de lucru dinamic și profesional.
Oportunități de dezvoltare profesională.

Ragmet Raffineria is the leading company within a group dedicated to metal recycling and the refining of metal scrap. Our primary goal is to optimize the recovery of valuable materials while minimizing the carbon footprint throughout the entire industrial process. While our main focus is on aluminum, we are increasingly turning our attention to other metals, such as copper and nickel alloys

Publicat 30 Sept. 2024 Reactualizat 5 Oct. 2024 Expiră 30 Oct. 2024