Gratis

Controlor stoc

SC OTTER Distribution SRL

Candidatul Ideal

- Persoana integra si obiectiva;
- Abilitati de gandire analitica, precum si excelente abilitati de organizare si comunicare;
- Atentie ︊︈︁︇︆︎︇︉​︂︆︄︄​︁︁︎︌​︈︂︇︍​︈︆︅️︊︄︈︌︊︎︂︎distributiva si indemanare;
- Apreciaza atat munca in echipa, cat si sarcinile individuale;
-Cunostinte obligatorii: notiuni de gestiune- nivel basic;
-Cunostinte operare MS Office;
- Experienta practica in gestiunea stocurilor
- Experienta in lucru cu sisteme de operare tip WMS si ERP reprezinta un avantaj.

Descrierea jobului

- Obiectivul principal al acestui post este controlul tranzactiilor de stoc, identificarea diferentelor si reconcilierea corecta a datelor referitoare la ︁︀​︈︈​︈︈​︁︉︃︁︀​︂︃︃​︁︂︁​︆︄stocuri (fizic/scriptic);
- Monitorizeaza rezolvarea diferentelor la receptiile de marfa, defecte constatate;
- Verifica conformitatea intre loturile de marfa pregatite pentru expediere si comenzile scriptice;
- Semnaleaza erorile constatate in fluxul de marfa: informatiile din sistemul de gestiune cu privire la produse, amplasamentul marfurilor (pe locatiile stabilite in sistemul WMS);
- Urmareste zilnic miscarile de marfa din depozit, depisteaza si corecteaza neconformitatile de stoc;
- Intocmeste rapoarte periodice privind situatia stocurilor;
- Efectueaza periodic inventare si regleaza diferentele intre stocul scriptic si cel fizic in baza documentelor justificative.

Pachet salarial: salariul fix+tichete de masa+decontarea transportului+abonament medical la clinica privata;

Otter Distribution este unul dintre cei mai mari retaileri si distribuitori de incaltaminte si accesorii din Romania, iar business-ul de distributie deja se extinde pe mai multe piete externe.
Pentru ca fiecare om este unic si fiecare are stilul sau inconfundabil, Otter Distribution a reunit in reteaua sa de magazine (OTTER, TEZYO, EPICA, GRYXX, ALDO) atat marci propria, cat si marci cu renume international distincte ca stil si imagine. In momentul de fata, reteaua de magazine este formata din peste 70 de magazine localizate in Bucuresti si in cele mai mari orase ale tarii. Atat online, cat si in oricare din magazinele noastre, clientii se pot inspira dintr-o gama de produse in voga si de calitate superioara.

Fa parte din echipa Otter!

Publicat 23 Sept. 2024 Reactualizat 5 Oct. 2024 Expiră 23 Oct. 2024