Gratis

Supervizor depozit

Finestore Distribution S.R.L.

Candidatul Ideal

Competentele postului:
  • Cunoasterea la nivel profesionist a principiilor / regulilor /documentelor de gestiune a stocurilor si depozitare
  • Bune aptitudini de comunicare orala si scrisa;
  • Cunostinte operare PC(MS Excel) si hardware;
  • Abilitatea de a lucra in echipa;
  • Spirit de observatie si atentie la detalii;
  • Gandire analitica si capacitatea de a lucra eficient cu un volum mare de date;
Cerințe:
  • Experiență anterioară: Minimum 2 ani de experiență într-un rol similar de supervizare în depozit, de preferință în industria băuturilor sau în domenii conexe;
  • Cunoștințe de WMS: Experiență practică în utilizarea sistemelor de management al depozitului (WMS) și cunoștințe solide de gestionare a stocurilor;
  • Abilități de leadership: Capacitatea de a gestiona conflictele și de a asigura respectarea standardelor de performanță;
  • Atenție la detalii: Precizie în gestionarea stocurilor și în respectarea procedurilor de lucru;
  • Abilități de organizare și planificare: Capacitatea de a-si prioritiza sarcinile, de a gestiona mai multe activități simultan și de a respecta termenele limită;
  • Cunoștințe de MS Office: Familiaritate cu pachetul MS Office (Excel, Word, Outlook) pentru raportare și comunicare.

Descrierea jobului

Responsabilități principale:

1) Supervizarea operațiunilor zilnice:
  • Asistarea Managerului de Depozit în planificarea, organizarea și supervizarea activităților de ︁︀​︂︃︃​︇︅​︀depozit, inclusiv recepția, stocarea, manipularea și expedierea comenzilor;
  • Verificarea acuratetii comenzilor și asigurarea la timp a expedierii mărfurilor;
  • Supravegherea si întreținerea echipamentului din depozit, raportând orice probleme Managerului de Depozit;
  • Se asigura de corectitudinea aplicarii protocoalelor de siguranță și efectuarea inspecțiilor regulate;
  • Monitorizarea și urmărirea livrărilor pentru a asigura livrarea la timp și soluționarea situatiilor aparute;
  • Planificarea, organizarea activitatilor legate de transport prin programarea si optimizarea rutelor de transport;
  • Urmararirea si coordonarea activitatii ︈soferilor;
  • Pregătirea și verificarea documentația de expediere, inclusiv avize de expediție și liste de ambalare.
2) Managementul stocurilor:
  • Monitorizarea și gestionarea inventarului de băuturi pentru a asigura acuratețea stocurilor;
  • Verificarea si corectarea inregistrarilor si stocurilor in sistemul WMS, reconcilierea datelor, corectii de stoc pe locatiile de stocare in conformitate cu procedurile de lucru;
  • Identificarea si procesarea neconformitatilor in raport cu procedurile interne si/sau a indicatiilor primite de la Managerul de depozit;
  • Tinerea evidentelor produselor cu stoc inactiv din depozit;
  • Controlul produselor cu risc de expirare;
  • Coordonarea procesului de retur comenzi;
  • Participarea activa la inventarele periodice și actualizarea datelor în sistemul WMS (Warehouse Management System).
3) Supervizarea echipei:
  • Supervizarea personalului de depozit, prin monitorizarea indeplinirii corecte a sarcinilor de lucru și respectarea normelor de siguranță și procedurilor interne;
  • Supervizarea echipei din depozit pentru a menține un spațiu de lucru curat și organizat.
4) Îmbunătățirea proceselor:
  • Identificarea și implementarea inițiativelor de îmbunătățire a proceselor operaționale pentru a optimiza eficiența și a reduce pierderile.
5) Asigurarea conformității:
  • Verificarea conformității activităților cu reglementările legale și normele interne ale companiei, în special în ceea ce privește manipularea și depozitarea băuturilor.
6) Raportare și comunicare:
  • Pregătirea rapoartelor zilnice și săptămânale privind stocurile și alte aspecte operaționale relevante;
  • Colaborează cu celelalte departamente suport, pentru a asigura desfășurarea fluxului operational la nivel optim.
  • Instruire și Dezvoltare:
  • Sprijinirea Managerului de Depozit la instruirea noului personal din depozit privind procedurile standard și protocoalele de siguranță;
  • Sprijinirea Managerului de Depozit in vederea dezvoltarii membrilor echipei prin împărtășirea celor mai bune practici și oferirea de feedback.
Beneficii :
• Salariu competitiv.
• Bonusuri de sărbători.
• Tichete de masă.
• Reduceri la achiziționarea produselor noastre.
• Oportunitatea de a lucra cu o companie de top pe piața băuturilor alcoolice premium.
• Mediu de lucru colaborativ si suportiv.
• Dezvoltare profesională continuă și oportunități de creștere.

Locatie : CTPark Bucuresti Nord, Afumati.

FineStore, liderul pieței românești în segmentul online pentru băuturi alcoolice premium și de prestigiu, își extinde echipa! Suntem unul dintre cei mai mari importatori și distribuitori oficiali ai unor branduri internaționale de top, oferind produse și servicii excepționale. Cu ani de expertiză în e-commerce și o echipă dedicată, ne mândrim cu o experiență de cumpărare impecabilă, atât pentru clienți individuali, cât și pentru afaceri. Operațiunile noastre acoperă multiple canale, deservind toate segmentele de clienți atât online, cât și offline:B2C,B2B (on/off trade),IKA, Magazin fizic de băuturi alcoolice.

Publicat 19 Sept. 2024 Reactualizat 26 Sept. 2024 Expiră 19 Oct. 2024