Gratis

Contract Manager

DB Engineering & Consulting GmbH Berlin Sucursala Bucuresti

Candidatul Ideal

Contract Managerul este responsabil pentru administrarea și gestionarea contractelor pe parcursul întregului ciclu de viață al acestora, de la negociere și redactare până la execuție și încheiere. Rolul implică asigurarea conformității cu politicile și reglementările interne și externe, precum și gestionarea riscurilor asociate contractelor.

Descrierea jobului

Responsabilități principale:
  • Redactare și Negociere:
    • Redactarea și negocierea contractelor cu furnizorii, clienții și alte părți interesate.
    • Asigurarea ︁︀​︂︃︃​︇︂​︁︃︁că termenii și condițiile contractuale sunt clare și echitabile pentru toate părțile implicate.
  • Revizuire și Aprobări:
    • Revizuirea contractelor pentru a identifica și evalua riscurile juridice și comerciale.
    • Coordonarea procesului de aprobare internă, asigurându-se că toate părțile relevante au aprobat contractul înainte de semnare.
  • Gestionarea Contractelor:
    • Monitorizarea execuției contractelor pentru a asigura conformitatea cu termenii și condițiile stabilite.
    • Gestionarea modificărilor contractuale și actualizarea documentației corespunzătoare.
  • Conformitate și Raportare:
    • Asigurarea conformității cu reglementările legale și politicile interne ale companiei.
    • Pregătirea rapoartelor periodice privind starea și performanța contractelor.
  • Relații și Comunicare:
    • Menținerea relațiilor pozitive cu toate părțile implicate în contracte.
    • Comunicarea eficientă a termenilor contractuali și a modificărilor acestora către echipele relevante.

Cerințe:
  • Educație: Diplomă de licență în Drept, Afaceri, Management sau un domeniu relevant. Studii juridice suplimentare constituie un avantaj.
  • Experiență: Minimum 3-5 ani de experiență în gestionarea contractelor sau într-un rol similar.
  • Cunoștințe: Cunoștințe solide ale principiilor juridice și comerciale legate de contracte.
  • Abilități:
    • Abilități excelente de negociere și comunicare.
    • Atenție la detalii și abilități analitice puternice.
    • Capacitatea de a lucra sub presiune și de a respecta termenele limită.
    • Abilitatea de a colabora eficient cu diverse echipe și de a gestiona relațiile cu părțile interesate.

Ce oferim?
  • Contract de munca hibrid (10 zile pe lună WFH) cu posibilitatea de lucru full remote pentru angajatii din afara Bucurestiului;
  • 25 de zile de concediu pe an plus zile libere suplimentare platite oferite de companie;
  • pachet de beneficii atractive: bonusuri de performanta, indexare anuala a salariului, servicii medicale Pachet Business, contributie lunara la pensia privata Pilon 3, tichete de masa si tichete cadou;
  • salariu competitiv;
  • programe de formare pentru angajati: inginerie, limbi straine, acces la o retea globala de cunostinte;
  • oportunitatea de a lucra cu clienti de top in proiecte de anvergura;
  • teambuilding, festival anual dedicat competitiilor sportive in Germania.

DB Engineering & Consulting este o filială deținută integral de Deutsche Bahn AG, compania feroviară, de mobilitate și logistică care exploatează în mod profitabil rețeaua feroviară din Germania. Deutsche Bahn este recunoscută pe scară largă ca fiind unul dintre cei mai importanți furnizori de transport și logistică din întreaga lume.

DB E&C aduce 50 de ani de experiență în domeniul infrastructurii, al transportului și al implementării de proiecte în Germania și în peste 100 de țări din întreaga lume. Avem peste 5.000 de angajați din 84 de țări.
În calitate de companie lider în domeniul ingineriei și consultanței în sectorul feroviar, expertiza noastră se concentrează pe: soluții durabile și personalizate de transport, proiectare, supervizare a construcției, consultanță (consultanță în afaceri, operațiuni și întreținere, consultanță IT în domeniul logisticii), management de proiect, mediu, geotehnică și topografie.

Publicat 20 Iun. 2024 Reactualizat 27 Iun. 2024 Expiră 20 Iul. 2024