Gratis

Content Writer

CENTRUL EUROPEAN DE TERAPIE INTEGRATIVĂ ATMA S.R.L.

Candidatul Ideal

Ești pasionat de scris și ai cunoștințe în domeniul psihologiei și psihoterapiei?
Ești preocupat de înțelegerea conceptelor de dezvoltare personală?
Dacă da, te invităm să te alături echipei noastre într-o poziție full-time, unde vei avea ocazia să contribui la realizarea unor materiale scrise de calitate!

Cerințe:
• Experiență în scrierea de articole, cărți sau alte materiale în domeniul psihologiei, psihoterapiei și dezvoltării personale.
• Cunoștințe de psihologie și/sau psihoterapie, preferabil cu studii de specialitate.
• Abilitatea de scrie intr-un stil narativ și captivant, de a transforma concepte teoretice și aplicații practice în conținut descris accesibil pentru publicul larg.
• Capacitatea de a scrie într-un stil clar, coerent și convingător.
• Respectarea termenelor limită și atenție la detalii.

Descrierea jobului

Responsabilități:
• Scrierea și editarea de materiale (cărți, articole, bloguri, ghiduri) pe teme de psihologie, psihoterapie și dezvoltare personală.
• ︁︀​︂︃︃​︈︃​︀Scrierea și editarea de materiale (cărți, articole, bloguri, ghiduri) pe teme de psihologie, psihoterapie și dezvoltare personală.
• Cercetarea și utilizarea surselor de încredere pentru a susține informațiile prezentate.

Beneficii:
• Posibilitatea de a lucra full-time într-un domeniu fascinant și de a contribui la crearea unor materiale valoroase pentru dezvoltarea personală a cititorilor.
• ⁠Oportunități de creștere personală și profesională într-un mediu dinamic, care încurajează inovația și colaborarea.

Descrierea companiei

Centrul European de Terapie Integrativa ATMA
Publicat 25 Aug. 2024 Reactualizat 15 Sept. 2024 Expiră 24 Sept. 2024