Gratis

Content Marketer

APILAND SRL

Candidatul Ideal

Responsabilitati principale:

1. Social Media:
  • Dezvoltare și implementare strategii de comunicare pentru platformele LinkedIn, YouTube, Pinterest și Twitter, aliniate cu obiectivele planului de marketing
  • Creare conținut relevant și atrăgător pentru a spori vizibilitatea și angajarea audienței pe fiecare platformă în parte.
  • Twitter: 5-15 tweet-uri pe săptămână.
  • Linkedin: 2-5 postări pe săptămână.
  • Pinterest: 3-10 pin-uri pe săptămână.
  • Youtube: 1-3 videoclipuri pe săptămână și 1-5 short-uri
Analiză:
  • Constantă a metricilor de performanță pentru a evalua impactul campaniilor și a identifica oportunități de optimizare.
Creare plan postări:
  • In funcție de strategia și campaniile din planul de marketing. Planul de postări se stabilește în avans cu cel puțin 2 saptamani.
Community management:
  • Răspuns la mesaje și comentarii în timp real în timpul programului de lucru sau cel târziu în 24 de ore de la comentariu/mesaj.