Gratis

Specialist marketing/ Content creator

AMB AUTOHAUS SRL

Candidatul Ideal

Ești experimentat atât în marketingul online, cât și offline? Ai o gândire inovativă și ești creativ? Atunci ești exact persoana pe care o căutăm.

Responsabilitățile tale vor include:

Propunerea, organizarea, coordonarea și desfășurarea activităților de marketing în colaborare cu Directorul Operațional al grupului.
Alinierea acestor activități cu strategia generală de dezvoltare a afacerii.
Identificarea, planificarea, administrarea și implementarea activităților necesare pentru atingerea obiectivelor de vânzări, în conformitate cu bugetul companiei.
Dacă îți dorești să faci parte dintr-o echipă dinamică și să contribui la succesul nostru, te așteptăm!

Descrierea jobului

Responsabilități
Asigurarea unei reprezentări adecvate a companiei în mediul digital, incluzând canale precum: website-ul companiei, motoare de căutare, social media,video-uri ︁︀​︂︃︃​︈︁​︁︉︂de prezentare, reels, bloguri, vloguri și reclame online.
Propunerea, implementarea și coordonarea strategiei de prezență online, contribuind direct la construirea prezenței multi-canal a companiei în social media (LinkedIn, Facebook, Instagram, TIKTOK etc.).
Propagarea imaginii adecvate a companiei în mediile digitale, pentru a servi direct strategiei de consolidare a brandului și dezvoltare a companiei.
Coordonarea proiectului de creare și gestionare a site-urilor de prezentare ale companiei, asigurându-se că acestea sunt permanent îmbunătățite și actualizate pentru a sprijini atât construcția și consolidarea brandului, cât și derularea campaniilor de promovare sau vânzare, conform strategiei de dezvoltare.
Inițierea și desfășurarea campaniilor de marketing și/sau comunicare online (e-mail, presă online, social media, alte canale online), conform strategiei de dezvoltare.
Elaborarea și implementarea strategiei de optimizare a website-ului, monitorizarea constantă a rezultatelor și responsabilitatea directă pentru performanțele SEO obținute.
Definirea profilelor de client și a zonelor unde aceștia se află – geografice, profesionale, de volum, etc.
Segmentarea pieței în funcție de strategia asumată pentru dezvoltarea companiei și profilele de client țintă.
Asistarea echipei de vânzări în gestionarea prospectelor și asigurarea că la baza planului de vânzări există permanent o masă critică de potențiali clienți, a căror conversie să asigure îndeplinirea obiectivelor de vânzări.
Dacă ești pasionat de marketing digital și ești pregătit să-ți aduci contribuția la dezvoltarea brandului nostru, te așteptăm în echipă!
* Jobul este full time, cu prezenta la birou, fara posibilitate de a lucra de la distanta (remote/de la domiciuliu).*

Suntem dealer autorizat în comercializarea autovehiculelor second hand cu peste 10 ani de experiență în vânzări,. Deținem un vast portofoliu de mărci auto de pe piață autohtonă, printre care cele mai renumite mărci auto existente pe piață: Mercedes-Benz, Nissan, Toyota, Suzuki, Audi, Mitsubishi, Ford, Hyundai, Kia, Citroen și Peugeot, fiind lideri pe piață clujeană în vânzări de autoturisme tip SUV/Crossover (mici și mijlocii) .Datorită serviciilor noastre aflate în permanentă îmbunătățire și datorită clientiilor în număr tot mai mare, am ajuns la un stoc fizic de aproximativ 100 de mașini , reînnoit săptămânal, diverse mărci și tipuri.

Publicat 30 Iun. 2024 Reactualizat 30 Iun. 2024 Expiră 31 Iul. 2024