Gratis

Contabilitate Primara

NICE ROMANIA S.A.

Descrierea jobului

- buna cunostinte de contabilitate primara si a programului Win Mentor;
-cunostinte medii de limba engleza;
- nivel mediu de ︁︀​︂︃︃​︇︁​︆︄cunoastere a pachetului Microsoft Office (Excel, Word);
- responsabilitate, simt analitic, organizatoric, integritate si loialitate;
- atitudine proactiva, orientare spre rezultat;
- spirit de echipa;
- seriozitate;
- abilitati de comunicare.

- studii superioare economice reprezinta un avantaj;

– Efectuarea inregistrarilor contabile in conformitate cu legislatia in vigoare;
– Inregistrarea corecta si la zi in programul utilizat a tuturor datelor de contabilitate primara si gestiune contabila: facturi de intrare de marfa, facturi de cheltuieli, incasari si plati prin orice instrumente de incasare / plata, deconturi de cheltuieli, bonuri de consum, banca etc.
– Colectarea si inregistrarea in contabilitate a chitantelor, dispozitiilor de plata sau incasare, deconturilor si documentelor aferente platilor efectuate de firma, completarea si inchiderea zilnica a Registrului de casa.
- Tinerea evidentei instrumentelor de plata BO/CEC primate de la clienti si depunerea acestora la scadenta
- Emiterea de facturi catre clienti, conform datelor contractuale;
- Urmarirea efectuarii platilor de catre clientii firmei si respectarea termenelor de plata, de catre acestia;
- Urmarirea situatiei debitelor pentru clientii gestionati, pastrand o permanenta legatura cu acestia;
- Eliberarea fiselor clientilor, la solicitarea acestora;
– Tinerea la zi a evidentelor pe furnizori si urmarirea efectuarii platilor la scadenta.
Publicat 22 Aug. 2024 Reactualizat 22 Aug. 2024 Expiră 21 Sept. 2024