Gratis

Contabil

GABTEO Consult SRL
2 poziții

Candidatul Ideal

Cerinte & Competente:
Studii superioare economice finalizate, preferabil Contabilitate / Financiar;
2 - 4 ani experienta contabilitate romaneasca (RAS);
Engleza – nivel mediu/conversational;
Bune abilitati de operare MS Office (MS Excel), experienta de utilizare a unui soft contabil (SAGA, Smartbill);
Persoana dinamica, cu abilitati de comunicare si spirit de echipa;
Persoana organizata, atenta la detalii, responsabila;
Initiativa și orientare catre rezolvarea problemelor.

Descrierea jobului

Responsabilitati:
Gestionarea facturilor primite de la furnizori conform prevederilor legale in vigoare;
Verificarea emiterii facturilor catre clienti in sistemul contabil;
︁︀​︂︃︃​︇︉​︆︄Inregistrarea si monitorizarea veniturilor si cheltuielilor inregistrate in avans;
Introducerea documentelor contabile in softul de evidenta contabila;
Participarea la lucrarile de inchidere de luna/an si reconcilierea conturilor;
Realizarea diverselor situatii si rapoarte solicitate.

GABTEO HR – Companie de Consultanta, Executive Search, Head-Hunting si Recrutare de Personal.

Domenii de expertiza: Retail, Financiar – Bancar, FMCG, Contabilitate, BPO, IT, Pharma, HoReCa, Resurse Umane, Inginerie, Auto, Asigurari, Transporturi, Agribusiness, Servicii

Publicat 9 Oct. 2024 Reactualizat 16 Oct. 2024 Expiră 8 Nov. 2024