Gratis

Contabil

DENT ESTET CLINIC SA

Candidatul Ideal

Echipa DENT ESTET caută colegi noi! În spatele oricărui business de succes se află o echipă bine organizată și un contabil care urmărește ca fiecare activitate să se desfășoare conform unui plan bine stabilit.

Daca îți place să lucrezi cu cifrele, ai 3-4 ani experiență într-un departament financiar-contabil și vrei să faci parte dintr-o organizație în creștere, atunci esti persoana pe care o căutăm!

În acest moment, ne completăm departamentul financiar cu un contabil, la nivelul grupului DENT ESTET.

Ne dorim ca viitorul nostru coleg să aibă:
  • Studii superioare contabile;
  • Cunoștințe de operare documente primare, cu utilizarea informațiilor contabile și a legislației în domeniu; (utilizarea cu ușurintă a conturilor contabile);
  • 3-4 ani experiență într-un departament financiar-contabil, cuprinzând toate aspectele activității financiar-contabile;
  • Experiență în folosirea CHARISMA ERP prezintă un avantaj;
  • Integritate și corectitudine;
  • Excelente abilităţi de comunicare şi lucru în echipă;
  • Cunoştinte avansate de utilizare a pachetului Microsoft Office (în special Excel);
  • Abilităţi de analiză şi planificare, de negociere, perseverenţă în realizarea obiectivelor.

Descrierea jobului

Responsabilitățile postului:
  • Asigură evidența contabilă a stocurilor, a relațiilor cu terții, a trezoreriei și evidența veniturilor și cheltuielilor:
  • Întocmirea ︁︀​︂︃︃​︉︆​︆︄evidenței contabile generale pana la nivel de balanță;
  • Întocmirea registrelor și jurnalelor contabile obligatorii;
  • Întocmirea documentelor de bancă, casă și evidența financiară;
  • Înregistrează încasările și plățile în lei conform extrasului de cont;
  • Ține evidența cash, verifică sold și întocmește monetar;
  • Efectuarea periodică a plăților, întocmind toate documentele bancare aferente acestora (in format electronic);
  • Operează încasările și plățile în numerar conform registrului de casă;
  • Operează avansurile din trezorerie conform deconturilor;
  • Înregistrează facturi de prestații furnizori interni si externi;
  • Înregistrează intrări de marfă în baza documentelor primite de la magazie (facturi interne, facturi externe, DVI și NIR);
  • Gestionarea relațiilor cu autoritățile fiscale;
  • Întocmirea diferitelor rapoarte la solicitarea managementului societății;
  • Implicarea în derularea diferitelor proiecte din cadrul societății;
  • Abilitați avansate în desfașurarea activităților financiare (întocmire documente primare și urmărirea fluxurilor de informații).
Legat de activitățile specifice, răspunde de:
  • Operarea zilnică a facturilor emise, a încasărilor pe facturi și în avans;
  • Gestionează facturile proforme sosite;
  • Operarea zilnică a facturilor de la furnizori pentru prestații diverse, precum și a plăților către aceștia;
  • Verificarea zilnică a soldurilor din bancă, casă și avansuri din trezorerie în lei;
  • Încadrarea corectă a documentelor contabilizate pe venituri și cheltuieli

D​ENT ESTET este lider în stomatologia din România și își propune să ofere fiecărui pacient cea mai frumoasă experiență, care să se ridice la standardele occidentale pentru care suntem recunoscuți din 1999. Grupul detine 18 clinici stomatologice multidisciplinare in Bucuresti, Timisoara, Sibiu si Brasov destinate tuturor categoriilor de varsta, 3 divizii de excelenta unice in Romania (Implant Division, Esthetic Division si Advanced Orthodontic Division), un laborator de tehnica dentara digitala si 2 studiouri foto digitale specializate. Din anul 2016 DENT ESTET face parte din grupul MedLife, cel mai mare operator privat de servicii medicale din tara noastra.

Publicat 25 Sept. 2024 Reactualizat 2 Oct. 2024 Expiră 25 Oct. 2024