Gratis

Contabil

Corporation Construct Srl

Candidatul Ideal

Studii superioare finalizate in domeniul economic;
Cunostinte in realizarea evidentelor contabile;
Cunostinte de legislatie financiar-contabila;
Cunoastinte utilizare sisteme de tip ERP
Cunostinte avansate de MS Office (Word, Excel, Outlook);
Aptitudini de comunicare, de planificare si de organizare.
Membru CECCAR sau alte calificari profesionale (constituie avantaj).
Initiativa, discretie, atentie deosebita la detalii, exactitate si corectitudine.
Capacitate dе lucru în echipă şi individual.
Experienta financiar contabila in societate de producție constituie avantaj.

Descrierea jobului

Recepționarea si prelucrarea documentelor contabile in aplicatiile utilizate de companie;
Raspunde de consemnarea corecta si la timp a operatiilor care ︁︀​︂︃︃​︇︉​︆︄afecteaza patrimoniul societatii si de inregistrarea cronologica si sistematica in evidenta contabila a documentelor justificative.
Gestionarea activitatii de contabilitate a clientilor si furnizorilor
Gestionarea dosarelor angajatilor, contracte de munca, adeverinte, evidenta zile de concedii, pontaje
Asigura inregistrarea si urmarirea instrumentelor bancare
Efectuarea platilor si înregistrarea extraselor bancare.
Raspunde de indeplinirea oricaror altor sarcini prevazute de Legea contabilitatii, de regulamentul de aplicare a acesteia, precum si de celelalte reglementari legale in vigoare, pe linie economica si financiar-contabila;
Păstrează confidenţialitatea datelor

Corporation Construct furnizeaza piese de uzura pentru utilajele care lucreaza in cariere de piatra, balastiere, drumuri si autostrazi, statii de betoane si asfalt.

Pentru ca pretuim oamenii, am creat un mediu de lucru foarte placut, conditii bune de lucru si suntem interesati sa atragem, in continuare, oameni ambitiosi, cu principii si cu pofta de viata.
Investim continuu in instruirea si dezvoltarea oamenilor, astfel incat sa contribuim la randul nostru la dezvoltarea pietei din Romania, la dirijarea ei spre produse de foarte buna calitate, si in cele din urma spre profituri de care sa se bucure toti cei implicati in proces.

Apreciem, recompensam si promovam oamenii cu adevarat capabili, motiv pentru care te asteptam sa faci parte din echipa noastra.
Abia asteptam sa te cunoastem!
Publicat 17 Sept. 2024 Reactualizat 17 Sept. 2024 Expiră 17 Oct. 2024