Gratis

CONTABIL

CASTELFILM

Candidatul Ideal

PERSOANA CU STUDII SUPERIOARE FACULTATE CONTABILITATE FINANTE

Descrierea jobului

-Raspunde de inregistrarea corecta si la timp , in momentul efectuarii ei, in documente justificative a oricarei operatii care afecteaza ︁︀​︂︃︃​︁︂︇​︁︂︈patrimoniul societatii si de inregistrarea cronologica si in evidenta contabila a documentelor justificative in conformitate cu prevederile legale in vigoare;
- Inregistrarile contabile specifice productiei de film : productie in curs - film - constituire si inchidere
- Verificare state de plata angajati si colaboratori (drepturi autor)
- Verificare achizitii mijloace fixe si preluare in modulul de Mijloace fixe pentru calcul amortizare
- Depunerea la termen a obligatiilor societatii fata de bugetul statului si bugetele locale in conformitate cu dispozitiile legale in vigoare si urmarirea platii acestora in termen.
- Calculul profitul impozabil; impozitul pe profit , TVA-ul si alte taxe si impozite
- Intocmirea bilantului contabil si anexe aferente acestuia
- Reprezentarea companiie in relatia cu autoritatile statului si/sau auditorii externi
- Stabileste sarcinile contabililor din subordine si prioritatile in executarea acestor sarcini.

COMPANIE DE FILM SI PUBLICITATE CU SEDIUL IN IZVORANI JUDETUL ILFOV
Publicat 3 Iul. 2024 Reactualizat 3 Iul. 2024 Expiră 2 Aug. 2024