Gratis

Contabil Trezorerie

ANTENA 3 SA

Candidatul Ideal

Studii superioare Economice
Experienta de minimum 3 ani intr-o pozitie similara sau efectuand activitati din aria de responsabilitate a postului
Utilizare programe de contabilitate
Persoana organizata, flexibila, dinamica si cu atitudine pozitiva, cat si capacitate de analiza si atentie la detalii
Cunostinte bune de operare Excel
Capacitatea de a lucra atat în echipa cat si independent.

Descrierea jobului

Efectuarea operatiunilor bancare in lei si valuta folosind internet banking: plati furnizori, plati bugetare, plati salarii, schimburi valutare, ridicari si/sau ︁︀​︂︃︃​︈︃​︀depuneri numerar etc..
Organizarea si efectuarea operatiunilor de incasari si plati in numerar: asigurarea numerarul necesar desfasurarii in conditii normale a operatiunilor curente ale societatii, acordarea avansurilor spre decontare in lei si valuta in baza referatelor aprobate si respectand prevederile legale.
Cunoasterea si respectarea legislatiei cu privire la operatiunile de casa.
Intocmirea Registrului de Casa lei si valuta, transmiterea zilnic departamentului financiar-contabil a unui exemplar din registrul de casa insotit de documentele justificative.
Intocmirea de situatii zilnice cu disponibilitatile din cont (pe banci, valute, conturi, carduri).
Mentinerea evidentei cardurilor emise companiei pe utilizatori, se asigura ca acestea sa fie in perioada de valabilitate si alimentate conform solicitarilor primite.
Intocmirea documentatiei necesare pentru actualizarea datelor companiei la solicitarea bancilor cu care lucreaza.
Intocmirea de diverse situatii punctuale, solicitate de seful ierarhic superior in legatura cu operatiunile din aria sa de activitate.

Descrierea companiei

Antena 3 CNN
Publicat 4 Oct. 2024 Reactualizat 18 Oct. 2024 Expiră 3 Nov. 2024