Gratis

CONTABIL - Studii superioare

SC BUSINESS DEVELOPMENT TEAM SRL

Candidatul Ideal

Candidatul ideal are:
Studii: superioare economice;
Experienta pe un post similar: 3 ani;
Competente digitale: Cunostinte de operare PC si de lucru cu un program de contabilitate și MS Excel la nivel superior.

Descrierea jobului

Atributiile postului
Emiterea facturilor de vânzare/avans către clienții societății;
Verificarea și corelarea facturilor cu aplicația e-Factura;
Verificarea fișelor de clienți;
︁︀​︂︃︃​︇︁​︆︄Verificarea lunara a balanței conturilor 4111, 461, 419;
Verificarea jurnalului de vânzări;
Transmiterea încasărilor de la clienți pe tipuri de activități auto;
Efectuarea punctajelor cu clienții și rezolvarea situațiilor apărute în urma verificărilor;
Verificarea necesarului de compensări clienți-furnizori și efectuarea acestor compensări;
Ținerea evidenței, completarea și operarea biletelor la ordin;
Verificarea înregistrării facturilor din registrul de casă;
Întocmirea situațiilor clienți solicitate de management;
Întocmirea situațiilor clienți solicitate de bănci, societăți de leasing, etc;
Inventarierea conturilor aflate în subordine;
Participarea la întocmirea bilanțului / D406;
Arhivarea documentelor;
Participarea, ca membru al echipei, în diferite proiecte care implică instrumente de raportare;
Raspunde de eficiența și calitatea lucrărilor executate în cadrul serviciului la termenele stabilite prin reglementari interne sau prin alte acte normative;
Raspunde de îndeplinirea oricaror altor sarcini prevăzute de Legea contabilității 82/1991, de regulamentul de aplicare a acesteia, precum și de celelalte reglementări legale în vigoare, pe linie economică și financiar-contabilă.

Oferta
- Pachetul salarial este în concordanță cu nivelul salarial al domeniului de activitate (retail auto) din București și în funcție de experiența și competențele candidatului, verificate prin testare, la interviul de selecție;
- Se oferă tichete de masă (20.00 lei / zi lucrată) și telefon mobil de serviciu.
- Contract de muncă pe perioadă nedeterminată;
- Program de lucru de 8 ore/ zi, de luni până vineri în intervalul 09.30- 18.00 cu 30 min pauză de masă;
- Sediul firmei este în București, Sector 6, Șos. Virtuții 55-57 (zona Semănătoarea-Crângași, la Podul Ciurel) - FordStore BDT.

Business Development Team este distribuitor și reparator autorizat FORD și Mazda.

MISIUNEA BDT este să furnizeze produse de calitate superioară, performanță și servicii la cele mai ridicate standarde, satisfăcând deplin exigențele clienților nostri.

ȚELURILE majore care călăuzesc activitatea BDT în următorii ani sunt: - Obținerea satisfacției totale a clienților referitor la calitate, livrare, prețul și serviciile oferite, precum și continua lor îmbunătățire; - Mentțnerea unui mediu de lucru care să aducă satisfacție personalului; - Competiția continuă care să asigure creșterea și prosperitatea firmei și a personalului.

Publicat 2 Iul. 2024 Reactualizat 4 Iul. 2024 Expiră 1 Aug. 2024