Gratis

Contabil Senior

NEXT LEVEL ACCOUNTING S.R.L.

Candidatul Ideal

Ce așteptăm din partea ta?
  • Experiență de minim 7 ani în domeniul financiar-contabil și competențe dovedite privind managementul echipei;
  • Cunoștințe softuri de contabilitate SAGA, WINMENTOR, cât și suita MsOffice;
  • Cunoștințe temeinice ale legislației fiscale în vigoare, a legislației contabile;
  • Cunoașterea limbii engleze - nivel mediu;
  • Certificarea CECCAR;
  • Să fi o persoană pozitivă ce manifestă dorință de învățare permanentă;
  • Să îți placă să lucrezi atât singur/ă, cât și înconjurat/ă de oameni;
  • Să fi o persoană cu gândire analitică și rațională, orientată spre a găsi și a rezolva situațiile apărute, cât și respectarea termenelor limită;
  • Abilitatea de a lua totul pas cu pas, astfel încat să ajungi la rezultatele dorite;

Descrierea jobului

Care vor fi responsabilitațile tale în acest rol?
  • Verifică corectitudinea înregistrăilor în contabilitatea financiară și de gestiune a documentelor ︁︀​︈︈​︈︈​︁︈︄primare și /sau a evidențelor contabile întocmite de client, conform legislației în vigoare;
  • Realizează și/sau verifică lucrările de închidere lunare/trimestriale/anuale, inclusiv calcularea impozitelor și taxelor;
  • Întocmește și/sau verifică întocmirea declaratiilor fiscale conform legislației aplicabile;
  • Întocmește și/sau verifică întocmirea raportărilor financiare/ situațiilor financiare semestriale și anuale;
  • Transmite în termen către clienți rezultatele finale la sfârșitul perioadei de raportare;
  • Coordonează din punct de vedere administrativ și profesional un număr de 2-4 persoane;
  • Păstrează legătura cu ANAF alături de și în numele clienților;
  • Întocmește monografii contabile;
Ce îți oferim?
  • Un mediu de lucru profesionist, cald, prietenos;
  • Salariu intre 1.000 de euro si 1.200 euro, tichete de masă și sistem de bonusare în funcție de performanța și dedicarea arătată;
  • Loc de muncă stabil;
  • Poți lucra 2-3 zile/lună de acasă;
  • Prima Vineri după data 25 a fiecărei luni este scurtă și poți pleca mai devreme acasă;
  • Condiții bune de lucru și digitalizare moderna;

Descrierea companiei

Cine suntem noi?
Firma De Conta (Next Level Accounting) - prima companie din cadrul grupului ce devine membră CECCAR cu o experiență de peste 25 de ani pe piața contabilițății. Avem 450 de clienți multumiți și o echipă formată din contabili autorizați, experți contabili și consultanți fiscali. Cu toți suntem diferiți, iar la noi diferențele se regăsesc în modul cum facem lucrurile pentru fiecare afacere în parte, de aceea analizăm fiecare client, vedem ce se întamplă în afara cutiei de contabil.

Înțelegem ce înseamnă managementul afacerii în era schimbărilor și ajutăm clienții să obtină rezultatele dorite, oferind soluțiile potrivite. Suntem mai mult decat niște contabili, suntem acel manager financiar pe care îl vrei alături de tine. Serviciile pe care le oferim sunt: Consultanță manageriala, administrare personal, analiză financiară și consultanță fiscală.

Misiunea noastră este să oferim claritate acțiunilor clienților. Susținem antreprenorii să își dezvolte afacerile și le oferim dincolo de contabilitate- consultanță în management strategic și cunoașterea fiscalitații. Investim în dezvoltarea noastră ca indivizi, dar și în calitățile de lideri.
Valorile noastre după care ne ghidăm în interacțiunile interne și externe, sunt: Integritate, Profesionalism, Echipa

Publicat 3 Sept. 2024 Reactualizat 18 Sept. 2024 Expiră 3 Oct. 2024