Gratis

Contabil senior

ELECTRICOM S.A.

Candidatul Ideal

experienta in domeniu contabilitatii min. 2 ani;
studii superioare economice absolvite;
cunostinte teoretice si practice de contabilitate si fiscalitate;

capacitate de respectare a termenelor limita;

preocupare permanenta pentru actualizarea cunostintelor in functie de schimbarile in domeniu;
experienta in utilizarea softului de contabilitate Saga;
cunostinte foarte bune Excel ;
persoana organizata si ordonata, serioasa si punctuala.

Descrierea jobului

evidenta contabila pana la nivel de balanta ;
inregistrarea extraselor in lei si valuta,
inregistrarea facturilor de achizitii intracomunitare si ︁︀​︂︃︃​︇︅​︀importuri ;
emitere facturi fiscale;
verificare deconturi de cheltuieli si intocmire documente primare de decontare prin casa;
verificarea reflectarii ︁corecte in contabilitate si la timp a operatiunilor, in conformitate cu reglemantarile in vigoare si regulile interne;
gestionarea clientilor si furnizorilor
arhivarea documentelor operate;
alte responsabilitati prevazute in fisa postului.

Holding companii specializate in domeniul productiei si furnizarii de energie electrica, imobiliare, comert, productie si instalare panouri fotovoltaice.
Publicat 2 Sept. 2024 Reactualizat 2 Sept. 2024 Expiră 2 Oct. 2024