Gratis

Contabil senior

Finestore Distribution S.R.L.

Candidatul Ideal

Societatea noastra este in cautarea unei colege/unui coleg:
  • Absolvent de studii superioare economice;
  • Experienta de minim 3 ani pe o pozitie similara;
  • Experienta in utilizarea unui program de contabilitate- nivel avansat precum precum si capacitatea de familiarizare rapida cu diverse softuri in cadrul companiei;
  • Cunostinte solide Operare PC; MS Office;
  • Cunostinte solide privind legislatia financiar-contabila si o buna intelegere a standardelor de contabilitate si raportare;
  • Atitudine pro-activa, abilitati de comunicare si organizare;
  • Seriozitate, stabilitate si maturitate profesionala;
  • Abilitatea de a gestiona sarcini multiple cu termene fixe, abilitatea de a prioritiza activitatile pentru a respecta deadline-urile asumate;
  • Cunostinte de limba engleza constituie un avantaj (scris si vorbit- nivel mediu ).

Descrierea jobului

Responsabilitati:
  • Verifica inregistrarea facturilor de la furnizori in softul contabil; urmareste conformitatea acestora cu politicile interne si contractele active ︁︀​︂︃︃​︁︂︁​︆︄; ofera feedback ; realizeaza confirmari si reconcilieri periodice cu furnizorii;
  • Acorda suport personalului din compartimentul de contabilitate primara pentru tot ceea ce inseamna operare documente/arhivare/fluxuri de lucru si proceduri interne;
  • Participa la inventarierea anuala a patrimoniului si la auditul extern si intern, precum si la diverse controale de la autoritati;
  • Urmareste inregistrarea lunara a veniturilor ; intocmeste diverse rapoarte privind vanzarile si soldurile clientilor; efectueaza confirmari de sold si realizeaza reconcilieri ale tranzactiilor;
  • Verifica autenticitatea, veridicitatea si corectitudinea documentelor justificative, ce stau la baza inregistrarilor in contabilitate;
  • Supravegheaza sistemul de trasmitere / preluare documente din E-Factura si intervine daca este cazul pentru a asigura functionarea sistemului conform legisatiei in vigoare;
  • Efectueaza inregistrarea in contabilitate a imobilizarilor necorporale/corporale si obiectelor de inventar;
  • Furnizeaza informatii si intocmeste lunar rapoarte specifice activitatii companiei (Vama , Mediu, Statistica, BNR , etc.);
  • Acorda suport colegilor din alte departamente/puncte de lucru pentru tot ceea ce inseamna aspecte financiar-contabile;
  • Efectueaza inregistrari contabile si reconciliaza lunar softul contabil cu statele de plata , acordarea tichetelor de masa si alte situatii ale departamentului HR;
  • Intocmeste proceduri si fluxuri de lucru pe ariile identificate de Auditul Intern.

După angajare, vei beneficia de training, având acces la absolut toate informațiile necesare pentru ca tu să îți poți desfășura activitatea cu succes. Totul se învață, e nevoie doar de omul potrivit, dornic de perfecționare. Vei avea echipa alături să te ghideze.

Beneficii:

Salariu motivant
Tichete de masa
Oportunitati de dezvoltare profesionala
Evenimente cu echipa
Program de lucru luni-vineri de la 08:00-17:00, cu 1 ora pauză de masa
O cariera pe termen lung intr-o companie importantă și dinamică

Activitatea se desfășoară la sediul din : Bucuresti, sector 1 , str Biharia. nr.26

FineStore.ro este afacerea de succes a unei echipe pline de entuziasm, care, prin natura firii lor ambițioase și perfecționiste și-au dorit să satisfacă o piață în continuă dinamică, însetată de un serviciu simplu, confortabil, accesibil și mai ales de calitate. Încă de la prima sticlă vândută, echipa FineStore.ro nu a încetat să vină în întâmpinarea cererilor diversificate de pe piață, încercând constant să își completeze gama de produse și să perfecționeze experiența finală a clientului. S-au extins într-un ritm constant şi rapid în mare parte datorită recomandărilor făcute de către clienții mulțumiți de excelența produsului , de prețul corect și mai ales de seriozitatea serviciului prestat.

Publicat 17 Iun. 2024 Reactualizat 24 Iun. 2024 Expiră 17 Iul. 2024