Contabil senior/ Specialist contabilitate/ Senior Accountant

TGS Romania
2 poziții

Candidatul Ideal

- Diploma universitara în Contabilitate, Finante sau conexe;
- Experienta de minim 5 ani in contabilitate financiara;
- Cunostinte bune de MS Office, in special Excel;
- Experienta in lucrul cu un software de contabilitate - Ciel, Saga, SAP, Navision etc;
- Cunoasterea legislatiei contabile si fiscale romanesti;
- Invata rapid, capabil să se adapteze productiv la un mediu nou;
- Abilitati de gestionare a timpului, cu capacitatea de a efectua mai multe sarcini intr-un mediu cu ritm rapid;
- Respectarea constanta a termenelor limita cu rezultate precise și detaliate.
- O buna cunaostere a Limbii Engleze, vorbit si scris;

Descrierea jobului

Responsabilitatile postului:
- Se asigura ca toate tranzactiile, inregistrarile, rapoatele si documentatia sunt conforme cu reglementarile legale in vigoare;
- ︁︀​︂︃︃​︈︃​︁︃︀Revizuirea inregistrarilor contabile efectuate de catre colegii juniori;
- Echilibrarea soldurilor conturilor din balanta sintetica cu situatia analitica;
- Intocmirea declaratiilor fiscale cu acuratete, precum si a calculelor corecte si la timp, depunerii si decontarii de datorii catre stat, in concordanta cu reglemenatarile fiscale in vigoare (TVA, Impozit pe profit, retineri la sursa);
- Pregatirea situatiilor financiare;
- Comunicarea eficienta cu clientul.

Ce oferim:
- Salariu competitiv;
- Tichete de masa si vouchere pentru diverse ocazii;
- Decontarea transportului public;
- Asigurare medicala privata;
- Programe de formare si sprijin financiar in obtinerea si mentinearea calificarilor profesionale (ex.: CECCAR, ACCA);
- Locatie accesibila si placuta langa statia de metrou Aviatorilor.

TGS ROMANIA started operations in 2019, after Fidexpert and TPG, two long-established local audit, accounting and tax consultancy professional practices, joined forces.
Both TPG and Fidexpert have a strong track record of successful projects on the Romanian market.
The recognized experience on local and international practices and regulations, combined with the knowledge and attitude accumulated by the team members in multinational companies, gives TGS ROMANIA the necessary tools to fulfil its commitments to clients successfully.

TGS ROMANIA is part of TGS Global, a dynamic global business network of independent firms providing accounting, audit, tax, business advisory and commercial legal services and currently operating with 68 members from 58 countries and states. In Romania we have more than 170 clients, in various industries.

Publicat 27 Sept. 2024 Reactualizat 27 Sept. 2024 Expiră 27 Oct. 2024