Gratis

Contabil senior- expert

Europoint

Candidatul Ideal

- Studii superioare finalizate in domeniul financiar - contabil;
- Experienta in contabilitatea agentiilor de turism/ evenimente
- Cunostinte solide de contabilitate si legislatia financiar - contabila;
- Experienta in operare PC: Smartbill, Excel , Word;
- Meticulozitate, acuratete si atentie sporita pentru detalii;
- Multitasking, capacitate de lucru in echipa, adaptabilitate, flexibilitate;
- Capacitati bune de organizare si prioritizare a sarcinilor;
- Abilitati bune de comunicare cu colegii si cu celelalte departamente.

Descrierea jobului

-Candidatul ideal:
Cautam un contabil senior pentru a se alatura echipei noastre, o persoana organizata, cu pasiune pentru contabilitate, care ︁︀​︂︃︃​︇︂​︁︃︁sa isi doreasca sa se dezvolte in cariera si care sa corespunda urmatoarelor cerinte:
- Cunostinte solide de legislatie financiar-contabila;
- Experienta in domeniul financiar-contabil minim 3 ani;
- Cunostinte MS Office (Excel nivel avansat);
- Cunostinte operare soft-uri contabile (cunoasterea programelor Saga, WinMentor, constituie un avantaj);
- Cunostinte de limba engleza (nivel minim);
- Experienta de munca intr-o agentie de turism in departamentul contabil.
- Experienta de munca intr-o firma de contabilitate (constituie avantaj);
- Spirit organizatoric, rigurozitate;
- Capacitatea de a comunica eficient și de a colabora cu membrii echipei;
- Capacitatea de a lucra cu atenție la detalii și de a livra rezultate de înaltă calitate la termenele stabilite;
- Persoană ordonată, serioasă, loială, capabilă de a se adapta diverselor tipologii de clienți.
Descrierea jobului:
Ce implica pozitia de senior contabil?
Coordonarea echipei de operare din subordine;
Efectuarea operatiunilor de inchidere contabilitate lunara / trimestriala / anuala, conform reglementarilor legale;
Oferirea suportului si indrumarii clientilor pentru problemele de natura contabila, revizuire, consultanta si optimizare fiscala;
Pregatirea diferitelor rapoarte financiare,
Calcularea impozitului pe profit, amortizari, provizioane etc.;
Intocmirea declaratiilor fiscale (TVA, impozit pe profit si a celorlalte impozite reglementate de Cod Fiscal);
Pregatirea situatiilor solicitate in perioada de control ANAF;
Intocmirea situatiilor financiare anuale cf. standardelor de contabilitate locala;
Ce iti oferim in schimb?
Salariu competitiv, completat de tichete de masa;
Spor de vechime in functie de vechimea in firma;
Bonus de performanta;
Bonus cu ocazia sarbatorilor Pascale si de Craciun;
Concediu de odihna suplimentar, corelat cu vechimea in cadrul companiei;
Traininguri, sustinere financiara pentru specializari;

Ocazia de a te dezvolta si de a lucra alaturi de colegi tineri si prietenosi, cu un puternic background profesional. Urmarirea incasarilor la termen a facturilor emise catre clienti;
- Verificari fise de cont de la furnizori/clienti
- Verificare extrase bancare/documente inclusiv plati cu card
- Pregatirea/arhivarea actelor contabile
- Intocmire raportari catre conducerea societatii atunci cand este cazul;
- Colaborarea stransa cu celalalte departamente ale societatii;
Se lucreaza de la sediul companiei! NU dorim colaborari !

Agentie de turism categ A- touroperator, infiintata in 1997 in Bucuresti, specializata in business si corporate travel .

Publicat 15 Oct. 2024 Reactualizat 22 Oct. 2024 Expiră 14 Nov. 2024