Gratis

CONTABIL SEF

AGEXIM TRANSPORT & LOGISTICS

Candidatul Ideal

  • Studii superioare in domeniul economic
  • Cel putin cinci ani experienta in domeniul financiar-contabil
  • Cunostinte si experienta privind cerintele legale in domeniu, certificare CECCAR constituie avantaj
  • Cunostinte de operare PC (bune cunostinte EXCEL)
  • Atentie la detaliu si acuratete in inregistrarea operatiunilor
  • Capacitate de organizare, comunicare
  • Punctualitate, seriozitate si responsabilitate
  • Experienta in domeniul transportului international de marfuri constituie avantaj

Descrierea jobului

  • Vei asigura organizarea activitatilor contabile in general
  • Vei fi responsabil/a de intocmirea corecta a situatiilor contabile si declaratiilor necesare ︁︀​︈︈​︈︈​︁︉︂pentru inchiderile lunare, trimestriale si anuale, conform legislatiei in vigoare, cu respectarea termenelor de finalizare
  • Vei fi responsabil/a de reconcilierea corecta a tuturor conturilor contabile, vei verifica jurnalele de vanzari si cumparari si vei intocmi balanta de verificare
  • Vei coordona evidenta si urmarirea tertilor;
  • Vei monitoriza deconturile si reconcilierea operatiunilor financiar bancare
  • Vei coordona inventarierea
  • Vei coordona evidenta si reconcilierea salariilor si a taxelor si contributiilor aferente
  • Vei intocmi rapoartele solicitate de conducerea societatii

AGEXIM este o companie romaneasca de transport, prezenta de mai mult de 15 ani pe piata transporturilor internationale rutiere de marfuri din Europa. Agexim Transport & Logistics SRL colecteaza date cu caracter personal in procesul de recrutare. Pentru mai multe detalii, va rugam sa ne scrieti la adresa gdpr@agexim.ro.

Publicat 4 Oct. 2024 Reactualizat 4 Oct. 2024 Expiră 3 Nov. 2024