Gratis

Contabil sef

S.C. VECTRA EUROLIFT SERVICE S.R.L

Candidatul Ideal

Relația colegială este esențială pentru un contabil șef. Din acest motiv candidtul ideal trebuie sa detina urmatoarele abilități pentru a contribui la crearea unui mediu de lucru armonios și productiv.
Capacitate de a explica concepte financiare complexe într-un mod clar pentru colegi.
Înțelegere și sprijinul colegilor în provocările lor profesionale.
Inspirația și motivarea echipei, prin delegarea eficientă a sarcinilor și oferirea de feedback constructiv.
Abilitatea de a gestiona și soluționa disputele într-un mod constructiv.
Adaptarea la diverse personalități și stiluri de lucru ale colegilor.

Descrierea jobului

Realizare centralizatoare, rapoarte de activitate specifice postului;
Intocmire note contabile, registre contabile, documente centralizatoare;
Urmarirea si operarea documentelor de incasari ︁︀​︂︃︃​︈︁​︁︉︂si plati prin banca;
Operarea documentelor de intrare-iesire in gestiuni si urmarirea custodiilor
Inregistrarea in evidenta contabila a facturilor de la furnizori si clienti;
Asigurarea evidentei cantitative si valorice a patrimoniului societatii si inventarirea acestuia;
Asigurarea desfasurarii ritmice a operatiunilor de decontare cu furnizorii si beneficiarii;
Urmarirea circuitului documentelor si respectarea procedurilor de lucru ale unitatii
Asigurarea desfasurarii ritmice si in bune conditii a operatiunilor specifice activitatii financiar-contabile (decontare cu furnizorii si beneficiarii, inregistrare facturi, reglare balante de stocuri, analiza lunara a conturilor etc.)

Înființată în 1994, Vectra Eurolift Service este unic distribuitor pentru România al mărcilor de stivuitoare YALE intărind poziția acestuia ca brand din ce în ce mai important pe piața europeană a echipamentelor de manipulat mărfuri.
Publicat 27 Sept. 2024 Reactualizat 27 Sept. 2024 Expiră 27 Oct. 2024