Gratis

Contabil sef

Presto Pizza

Candidatul Ideal

Ne dorim ca viitoarea colega/viitorul coleg sa aiba urmatoarele cunostinte/abilitati:
  • Experienta intr-o functie Contabil Sef/Director Economic
  • Absolvent/a de studii superioare economice
  • Cunostinte solide de contabilitate si fiscalitate
  • Capacitate de analiza si interpretare a rezultatelor financiar-contabile
  • Capacitatea de a prelucra informatiile, de a le interpreta si valorifica prin luarea de decizii
  • Cunoștințe bune de utilizare xls
  • Limba engleză - nivel mediu - reprezintă un avantaj
  • Abilitati de analiza si de rezolvare a situatiilor
  • Spirit de initiativa si orientare spre rezultate
  • Initiativa, discretie, exactitate si corectitudine
  • Bune abilitati de comunicare si lucru in echipa

Descrierea jobului

  • Coordonarea proiectelor, planificarea si controlul operatiunilor;
  • Verificarea/Intocmirea declaratiilor financiare;
  • Analizeaza si raportează situatii, identifica problemele si propune dezvoltarea de ︁︀​︂︃︃​︇︁​︆︄solutii;
  • Reprezintă societatea în relatia cu autoritati si terti in domeniul de competenta;
  • Intocmeste si elaboreaza raportari financiare catre managementul superior al Societatii;
  • Mentine controlul si evidenta debitorilor si creditorilor;
  • Mentine controlul si evidenta platilor si incasarilor;
  • Supervizeaza inchiderea conturilor contabile si a bilanturilor semestriale si anuale;
  • Elaboreaza analiza contului de profit si pierdere;
  • Asigura suport zilnic departamentelor companiei in scopul derularii business-ului ;
  • Intocmeste diferite situatii financiare si rapoarte la cerere functie de cerintele de business, prelucrand in acest scop extrase din sistemul informatic;
  • Intretine relatia cu autoritatile de control si taxe;
  • Supravegheaza reconcilierea si inchiderea conturilor.
  • Raspunde de indeplinirea oricaror altor sarcini prevazute de Legea contabilitatii, de regulamentul de aplicare a acesteia, precum si de celelalte reglementari legale in vigoare, pe linie economica si financiar-contabila;
  • Urmareste permanent legislatia din domeniul financiar-contabil si asigura respectarea acesteia.
  • Participa la intocmirea situatiilor financiare

Ce oferim?
  • Oferim un pachet salarial atractiv;
  • Vei avea ocazia si mediul perfect pentru a-ti dezvolta abilitatile personale si profesionale;
  • Mediu de lucru tanar si competitiv, atmosfera prietenoasa, intr-o companie dinamica;
  • Vei beneficia de un pret special la achizitionarea produselor noastre;
  • Gatim pentru tine o delicioasa masa de pranz in fiecare zi lucratoare;
  • Vei lucra cu un angajator serios, intr-o echipa cu un management atent la nevoile angajatului.

Cu o experiență de 18 ani în industria ospitalității din București, suntem un lider recunoscut în vânzarea de pizza livrată la domiciliu. Ne mândrim cu o rețea extinsă de peste 15 locații și cu o echipă dedicată de peste 500 de angajați, care lucrează împreună pentru a oferi clienților noștri cele mai delicioase și proaspete preparate.

Publicat 28 Aug. 2024 Reactualizat 17 Sept. 2024 Expiră 27 Sept. 2024